Świat na drodze ku wojnie krótka notatkaPodobne pytania.. Po zakończeniu wojny trojańskiej Odyseusz wraz ze swoimi towarzyszami wyruszył w podróż powrotną do domu, na Itakę, gdzie oczekiwała na niego żona Penelopa z synem Telemachem.. Kultura okresu międzywojennego 6.. Sojusze wojskowe a) Państwa centralne ( trójprzymierze) - Niemcy - Austro-Węgry b) Państwa ententy - Francja - Rosja - WB 3 .Temat: Świat na drodze ku I wojnie światowej.. Temat 5.. Skomplikowana sytuacja na Bałkanach - walka o wpływy pomiędzy Niemcami, Droga ku wspólnej Europie; 1.. Temat 4. o było tego przyczyną?2.. Geneza rewolucji w Rosji a. klęski militarne w I wojnie światowej - utrata zachodnich rejonów państwa - duże straty b. pogorszenie się warunków życia robotników i chłopów - niedostateczne zaopatrzenie w żywność i opał oraz drożyznaTemat: Świat na drodze ku wojnie Rozpoczynamy pracę z nowym rozdziałem, najlepiej zawsze przeczytad, co proponują autorzy podręcznika, zachęcam do tego.. Przedstaw w czterech punktach wydarzenia, które miały wpływ na wybuch I wojny światowej.. Były to: a) Niemcy i Włochy, które powstały dzięki zjednoczeniu, b) Stany Zjednoczone, które przystąpiły do walki o kolonie po zakończeniu wojny secesyjnej, c) Japonia, która po rewolucji Meiji dążyła do zdobycia nowych .Świat na drodze ku wojnie str. 52 - 59.. Rozkład materiału - rozdział VI.. 1p 4.1 Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1..

Świat na drodze ku wojnie.

Na drodze ku wojnie: Świat na drodze ku wojnie - notatka roz.. Pamiętacie jakimi zasadami kierował się Kongres Wiedeński?. Co to znaczy, że "Świat po II wojnie światowej balansował na krawędzi wojny"?. Afryka i Azja w okresie międzywojennym: Najważniejsze informacje w następnym temacie.. 29 czerwca 1934 - eliminacja przez Hitlera przywódców SA, w tym Ernsta Röhma, podejrzewanych o planowanie zamachu stanu.Świat na drodze ku II wojnie światowej klasa 7 lekcja historiiTest zawiera 20 pytań.. Krótka notatka o Konstytucji 3 Maja?. Wymień państwa, które utworzyły trójprzymierze (państwa centralne) i trójporozumienie (ententa).. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna, spisana konstytucja.. 2009-03-08 15:26:11 .Świat na drodze ku II wojnie światowej 1.. Militaryzacja III Rzeszy.. Zadziałał bowiem system sojuszy.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Temat 6.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił w Europie, pod rządami kanclerza Bismarcka cesarstwo niemieckie stało się najsilniejszym i najbardziej wpływowym mocarstwem w Europie..

3.Temat: Świat na drodze ku II wojnie światowej.

Temat 7.. Rozdział III II wojna światowa str. 123 - 178 II wojna światowa.. Jako notatka pod tematem proszę wyjaśnić następujące pojęcia: remilitaryzacja, Anschluss,Świat na drodze ku wojnie - klasa 7 Imię i nazwisko klasa 1.. Rozpad systemu kolonialnego.. Rozdział II II Rzeczpospolita str. 65 - 122 II Rzeczpospolita.. XX w.; zajęto m.in. Mandżurię, część Chin, wyspy na Pacyfiku Wojna domowa w Hiszpanii - w latach 1936-1939; pomiędzy zwolennikami gen. Francisca Franco (popieranymi .Konflikt na Bałkanach 1877-1878 Wojna rosyjsko-turecka 1878 - kongres berliński powstanie Rumunii, Serbii, Czarnogóry powstanie Bułgarii oraz Bośni i Hercegowiny zależnych od Turcji oddanie Cypru Wielkiej Brytanii, a Besarabii - Rosji próby przejęcia kontroli w basenie MorzaKonflikty mocarstw Jakie nowe państwa powstały w latach 1871?. Państwo Stalina: ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym - notatka roz.. 21 października 1933 - wystąpienie Niemiec z Ligi Narodów.. Włochy -konflikt francusko-niemiecki (chęć odzyskania ziem po przegranej wojnie francusko-pruskiej), Niemcy -zasada legitymizmu, -zasada restauracji, -konfliktŚwiat na drodze ku wojnie - notatka _____ 1.. Kryzys demokracji w Europie 5. .. Do zeszytu proszę zapisad notatkę: 1.. Byleby krótka.. 0 ocen .. Po dojściu Adolfa Hitlera do władzy Niemcy zaczęły łamać postanowienia traktatu wersalskiego: a) w 1935 r. przywrócono powszechną służbę wojskową i rozpoczęto rozbudowę armii, b) w 1936 r. złamano punkt dotyczący demilitaryzacji Nadrenii - wojska niemieckie wkroczyły na jej teren, 2.test > Świat na drodze ku wojnie..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. W ciągu zaledwie kilku dni lokalny konflikt austriacko-serbski przekształcił się w wojnę o zasięgu europejskim.. W Europie doszło do konfliktów między państwami.. Nowe mocarstwa drugiej połowie XIX wieku zmieniły układ sił.. a. w 1935 r. Niemcy przywróciły powszechny obowiązek służby wojskowej - zakazany przez traktat wersalski.. Wyjaśnij, co oznacza wyrażenie „kocioł bałkański".. Rozdział IV Polacy podczas II wojny światowej str. 179 - 218 Polacy podczas II wojny światowej.DZIAŁ VI.. Proszę o zapoznanie się z tematem, który znajduje się na stronach 210 - 213.. Przyczyny wybuchu wojny - od prawie 100 lat w Europie nie było wojen i ludzie zapomnieli o jej skutkach - rywalizacja potęg europejskich o wpływy gospodarcze i kolonialne 2.. Temat 3.. Podboje Japonii 3.. Ważne pojęcia: Wielka Wschodnioazjatycka Sfera Wspólnego Dobrobytu - to nazwa imperium japońskiego w czasach ekspansji w latach 30. notatka do zeszytu 1. b. rozbudowa Wehrmachtu - siły zbrojne - tworzenie Luftwaffe - siły powietrzne - rozbudowa Krigsmarine - marynarka wojenna.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Świat na drodze ku wojnie (156-160) Na poczatku XX w. powstały nowe mocarstwa na świecie..

Konflikty na ...Faszyzm niemiecki - notatka roz.

c. w 1936 r. wojska niemieckie wkroczyły do zdemilitaryzowanej Nadrenii .Temat: Świat na drodze ku wojnie.. 0 0 Odpowiedz.. Łamanie postanowień traktatu wersalskiego przez Niemcy: a. rozwój przemysłu zbrojeniowego, b. wprowadzenie powszechnej służby wojskowej, c. wprowadzenie wojsk do zdemilitaryzowanej Nadrenii.. Przełom XIX/XX wieku -światowe mocarstwa: -Wielka Brytania ,Francja ,Rosja ,Austro-Węgry ,Niemcy ,Włochy ,Stany Zjednoczone, Japonia.. jednak pozniej doszlo do drugiej wojy o podzialy lupow Bzeposrednia przyczyną wybuchu 1 wojny sw był zamach na autro wegierskiego ksiecia Franciszka Ferdynanda przez Czarna Reke serbsk .. świat widzac niebezpiecznstwo zaczal traktowac niemcow na równi Układ w Locarno .Sytuacje na Drodze (1187) Szkoły Jazdy (628) Prezenty i Święta (146679) .. Przeczytaj informacje z podręcznika s. 210 - 213.. Świat na drodze ku wojnie.. Ustępstwa państw zachodnich wobec Hitlera.. Niestety od samego początku prześladował go pech, w wyniku którego tracił kolejnych członków załogi.Pierwsza wojna światowa notatki.. Świat na drodze ku wojnie Daty najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat r. Temat 4.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Potrzebuję notatkę z tematu "Świat na drodze ku wojnie" Ksiązka do histori "Poznać przeszłość wiek XX 0 ocen | na tak 0%.. .Świat na drodze ku wojnie Militaryzacja Niemiec 30 stycznia 1933 - nadanie Hitlerowi stanowiska kanclerza rządu przez prezydenta Rzeszy, Paula von Hindenburga.. Przyczyny i skutki wojny domowej w Hiszpanii 2.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Rewolucje w Rosji 1.. System wersalski 2.. Pod koniec XIX wieku między mocarstwami zaczęły narastać konflikty.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Kultura i nauka dwudziestolecia międzywojennego .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. I wojna światowa (1914-1918)..Komentarze

Brak komentarzy.