Zasady tworzenia dobrej prezentacji

zasady tworzenia dobrej prezentacji.pdf

Zanim przejdziemy do tworzenia prezentacji oraz prezentowania funkcji i możliwości, jakie daje Power Point, warto poznać podstawowe zasady, jakimi należy kierować się podczas jej tworzenia.. Dobre slajdy tworzą tło, które wzmacnia przekaz.. Kolejna ważna zasada, to przygotować się na efekt „po autoprezentacji".ZASADY TWORZENIA PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH Leszek Zakrzewski .. Niezależnie jednak od tego, umiejętności rozwijania zdrowych kontaktów można się nauczyć.. Przygotowując slajdy, nie należy kopiować innych, a jedynie się nimi inspirować.. Można rzucić go na ścianę przed rozpoczęciem, aby każdy wiedział o czym zaraz zaczniesz opowiadać 6.Dodaj numery slajdów Na każdym slajdzie umieść numer slajdów i liczbę slajdów.. Lepiej pokazać „w akcji" kolegów z działu, przy autentycznych pracach niż trójkę uśmiechniętych osób, pochylonych nad laptopem.Nie każdy ma łatwość w nawiązywaniu i tworzeniu więzi, nie każdy też wyniósł dobre wzorce budowania relacji z domu rodzinnego.. Najczęściej popełniane błędy Struktura prezentacji Próba zmieszczenia w prezentacji zbyt wielu informacji Przeładowanie slajdów informacjami: zbyt du żoMożna pokusić się o stworzenie własnego szablonu lub odejść od tego, co proste, dobrze znane i wykorzystać coś nowego.. Wykorzystywane bywają w szkołach, urzędach, zakładach pracy, podczas lekcji, wykładów, sympozjów, konferencji, odpraw, narad, szkoleń itp..

Cechy dobrej prezentacji.

Osoby z dalszych rzędów nie będą mogły tekstu i tak odczytać.. Są także elementem, który przykuwa uwagę słuchacza.. Jednakże, zła i nudna prezentacja składająca się z samego tekstu może działać odwrotnie.. Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. Znudzony słuchacz może zacząć zastanawiać się nad listą zakupów, które musi dziś zrobić .Jeśli często wygłaszasz prezentacje ze wsparciem multimediów, proponuję tworzenie banku własnych zdjęć, które następnie wykorzystasz.. Tworzenie prezentacji to bardzo przyjemny proces, ale wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić prezentacje, która będzie .Wszystkie cechy dobrej prezentacji stają się nieistotne w obliczu złośliwości rzeczy martwych, a rzutnik jest z pewnością jedną z nich.. W innym przypadku teksty w prezentacji mogą wyświetlać się nieprawidłowo.. Dzisiaj skupiamy się na czystej praktyce i przejedziemy krok po kroku cały proces tworzenia prezentacji od wyboru odpowiedniego narzędzia po przenoszenie prezentacji na nośnik zewnętrzny.Zasady przygotowywania prezentacji, czyli co i jak prezentować opierając się na doniesieniach psychologii kognitywnej ..

Przy tworzeniu prezentacji, stosuj podane reguły.

Nigdy go nie zastępują.. W tym krótkim poradniku omówimy kilka podstawowych funkcji programu Microsoft PowerPoint 2007, dzięki którym będziemy .Drugą ważną sprawą jest określenie i dobra znajomość celu autoprezentacji - zdecydowanie lepsze wrażenie robi ten, kto wie, o czym mówi.. Jest duży wybór szablonów i możliwość tworzenia prezentacji od zera, przez co Twoja prezentacja może być inna niż wszystkie .Zasady dobrej prezentacji.. Niestety, dużemu zainteresowaniu tą formąMusisz pamiętać, że to nie slajdy są najważniejsze Twojej prezentacji - a to, co opowiadasz.. Poniżej kilka godnych polecenia aplikacji do tworzenia prezentacji.zasady.. Ponadto tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i .Dobra prezentacja służy do tego, aby zobrazować to, o czym mówisz i przekazać to, czego nie można łatwo przekazać słowami.. 2.Kiedy do przekazania masz ważne informacje, bez dobrej oprawy ryzykujesz, że prezentacja nie wywoła oczekiwanego efektu.Niestety, oprócz ciekawych treści, liczy się także forma podania.. Bardziej szczegółowoChciałbyś mieć dobrą prezentację multimedialną aby ona przypadła do gustu widzom?.

Zasady dobrej prezentacji Najczęściej popełniane błędy.

Powrót.. W końcu zobaczysz, że tworzenia dobrej prezentacji PowerPoint wcale nie jest aż takie trudne.1 Tworzenie prezentacji multimedialnej Piotr Odya Katedra Systemów Multimedialnych Plan prezentacji Wprowadzenie Prezentacja rodzaje, zasady tworzenia Typowe funkcje programu PowerPoint tekst animacje grafika Dźwięki i filmy w programie PowerPoint Trochę praktyki 1 Jeżeli będziesz się ich trzymał to Twoje prezentacje będą coraz lepsze.. Podsumowując: w tym wypadku liczy się zdrowy rozsądek i chwila refleksji nad tym co przygotowaliśmy - postaw przede wszystkim na jakość, a nie na ilość.Podstawowe zasady tworzenia prezentacji.. Najnowsze programy do tworzenia prezentacji .Pozwala widzowi lepiej zrozumieć przedstawiane zagadnienia.. Pamiętaj praktyka czyni mistrza, ponieważ każdy dobry mówca był kiedyś kiepskim mówcą.Tworzenie prezentacji Al 2O3 30%obj.. Wtedy, jest duża szansa na to, że prezentacja, która powstanie, będzie wyjątkowa.. 28.W ostatnim wpisie pisałem o 10 zasadach, które musisz znać, aby stworzyć dobrą prezentację.. W skrócie: jeżeli bez Twojej opowieści ktoś jest w stanie odczytać sens prezentacji po slajdach, to znak, że jest do kitu.Serwis Canva to darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, zapewniające dostęp do setek pięknie zaprojektowanych układów..

Dodaj slajd tytułowy Dodaj do prezentacji slajd z tytułem prezentacji.

Wskazówka: jeśli używasz niestandardowych fontów, a jest ryzyko, że Twoja prezentacja zostanie wyświetlona na innym komputerze niż Twój, zapisz przed spotkaniem swoją prezentację w formacie pdf.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Streszczenie Prezentacje multimedialne stały się bardzo popularnym sposobem przekazywania informacji.. Nawet najbardziej wartościowy merytorycznie slajd nie zrobi odpowiedniego wrażenia jeśli będzie zaaranżowany nieestetycznie i bez pomysłu.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych w Microsoft Office PowerPoint Opracował: Marek Badura Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa I-33Zasady tworzenia prezentacji .. Jednym ze sposobów jest pogłębianie swojej wiedzy, a później praktykowanie jej i ćwiczenia.Dobra prezentacja charakteryzuje się niezbyt dużą ilością tekstu i właściwym doborem aranżacji, wielkości liter czy kroju czcionki.. Sztuka tworzenia prezentacji multimedialnej 1 Zasady dobrej prezentacji Zapoznaj słuchaczy z twoimi zamierzeniami Daj im szansę na rozłożenie uwagi Skup się na treści technika ma cię wspomagać, a nie przeszkadzać .. Zasady dobrej prezentacji mówią jasno - dostosuj liczbę slajdów do czasu jaki masz na zaprezentowanie materiału.. Przeczytaj ten artykuł i postępuj według instrukcji jak zrobić prezentacje PowrPoint.. Dlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.. Zasady tworzenia dobrej prezentacji - można się ich nauczyćTworzenie prezentacji multimedialnych to bardzo przydatna umiejętność, która przydaje się od szkoły, po studia, skończywszy na pracy, w której czasami bywa tak, że mamy za zadanie coś zaprezentować i prezentację musimy przygotować sami na komputerze w domu.. Źródła W dobrej prezentacji powinna znaleźć się lista materiałów wykorzystywanych przy tworzeniu pokazu.Wymienione wyżej, to jedynie najważniejsze, na które należy zwrócić szczególną uwagę.. W przypadku prezentacji wysyłanej do innych - upewnij się, że czcionka użyta do prezentacji jest systemowa.. Krótka - tak, by nie była męcząca dla odbiorców.. Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.Prezentacje - czy to zrobione przy użyciu produktu Microsoftu czy też nie, są świetnym wsparciem dla osoby przedstawiającej materiał.. Pokazy multimedialne Filmy wzbogacają prezentacje i sprawiają, że staje się ona bardziej interesująca.. Osoba, która mówi bardzo dużo, ale w wypowiedź wrzuca wiele zbędnych informacji, często irytuje rozmówcę.. Układ prezentacji Wprowadzenie Struktura prezentacji Architektura slajdu pojemność informacyjna kompozycja kolorystyka .. Dobre efekty uzyskuje się stosując przemiennie dwa lub trzy odcienie tego samego koloru np.5..Komentarze

Brak komentarzy.