Karty paliwowe interpretacja ogólnaDowiedz się jak wyłączyć ciasteczka.Karty paliwowe stały się w ostatnich latach popularnym narzędziem zwiększenia efektywności rozliczeń.. To zaś oznacza, że ani jedni ani drudzy nie mogą odliczać VAT od zakupionego paliwa (wyrok TSUE z 15 maja 2019 r. sygn.. Teraz możesz zrekompensować zanieczyszczenie powodowane przez Twoje pojazdy, zamawiając kartę DKV CARD CLIMATE.Karta ta jest wyrazem dbałości DKV o rozwój w zgodzie ze środowiskiem - dotujemy przedsięwzięcia .Ten serwis wykorzystuje pliki cookies.. Jednocześnie pewne wątpliwości budzi kwalifikacja w VAT płatności przeprowadzanych .Zawiadomienie o rozpoczęciu konsultacji podatkowych - karty paliwowe Zawiadomienie _o _rozpoczęciu _konsultacji _podatkowych-karty _paliwowe.pdf 0.35MB Klauzula informacyjna - dane osobowe klauzula _informacyjna _MF _ _dane _osobowe _konsultacje _podatkowe _karty _paliwowe.pdf 0.08MBKarty paliwowe nie dają prawa do odliczenia VAT.. interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b .Przykładem są karty paliwowe emitowane przez koncern paliwowy - wówczas dostawa paliwa jest realizowana bezpośrednio na rzecz nabywcy karty.. Niemieckie ministerstwo finansów określiło przesłanki, które musi spełniać taka transakcja, aby nie było zagrożone odliczenie VATu na każdym jej etapie.Skoro zatem karty paliwowe obejmują trzy podmioty, a towar (paliwo) jest dostarczany bezpośrednio od podmiotu pierwszego (stacja paliw) do podmiotu ostatniego (klient), to można przyjąć, że mamy do czynienia z transakcją łańcuchową.W myśl bowiem art. 7 ust..

Karty paliwowe w VAT zostały wywrócone do góry nogami.

W wydawanych interpretacjach podatkowych przez np.Jeśli Twoja firma nie posiada jeszcze kart Circle K możesz logować się do serwisu jako "Gość" aby obejrzeć jego możliwości.. Firmy używają Kart Paliwowych z wielu powodów - ze względów bezpieczeństwa, dla praktycznych narzędzi do zarządzania kartami online, z powodu zniżek na paliwo lub aby uzyskać raporty jego zużycia.Poniższy formularz umożliwia wyszukiwanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz innych informacji podatkowych.. Firmy oferujące bezgotówkowe zakupy na stacjach benzynowych tylko kredytują klientów kupujących paliwo - orzekł wczoraj trybunał w Luksemburgu.. Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że emitenci kart paliwowych świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT.. tj. Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych świadczonych na rzecz podatników podatku od towarów i usług, wskazana interpretacja ogólna stanowi, że jeżeli nabywcą usług budowlanych lub .Konsultacje podatkowe w zakresie projektu interpretacji ogólnej dotyczącej zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z realizacji nowej inwestycji Konsultacje podatkowe - nowe struktury JPK_VAT Konsultacje podatkowe w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) transakcji realizowanych przy wykorzystaniu kart paliwowychKarty paliwowe które zaoferowała Wnioskodawcy są kartami wydawanymi przez inny podmiot będący producentem paliw, ich dystrybutorem poprzez sieć stacji własnych i współpracujących znajdującą się na terenie całego kraju (Producent)..

VAT od kart paliwowych - interpretacja ogólna konieczna czy wystarczy TSUE?

Za pośrednictwem DKV klienci mogą wziąć udział w programie, wspierającym ograniczenie emisji CO₂.. Orzeczenie dotyczyło prawa do odliczenia wydatków poniesionych w ramach tzw. kart paliwowych.. zm.) oraz § 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający .Karty paliwowe nie uprawniają do odliczenia VAT.. Jeżeli jednak podatnik zdecyduje się na refakturowanie kosztów paliwa, faktury dokumentujące zakup paliwa powinien księgować do KPIR do kolumny 13 przy założeniu, że handel paliwem nie jest wpisany w jego PKD działalności.Wydatki te mogą być bezpośrednio zaliczone do kosztów w dacie ich poniesienia lub wystawienia faktury.. C-235 .15 maja 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że odpłatne udostępnianie kart paliwowych może zostać uznane za udzielenie kredytu, a więc za usługę finansową zwolnioną z VAT.. Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn.. Niemieckie ministerstwo finansów określiło przesłanki, które musi spełniać taka transakcja, aby nie było zagrożone odliczenie VATu na każdym jej etapie.INTERPRETACJA INDYWIDUALNA..

kaucja ...Prawo do odliczenia VAT od karty paliwowej.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.. Zakup paliwa z koncernu, który jest różny od koncernu wydającego kartę paliwową nie zostało rozstrzygnięte jednolicie.. Ten wyrok jest niekorzystny tak dla podmiotów oferujących karty paliwowe (niebędących koncernami paliwowymi), jak również ich klientów.Wnioskodawca posiada karty paliwowe na tankowanie paliwa poza granicami Polski.Karty te udostępnia Spółce z o.o., która ma siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski.. Data wydania interpretacji do: Typ dokumentu: Interpretacja indywidualna Interpretacja ogólna Broszura Orzeczenia sądów i trybunałów Inny.. Należy więc każdorazowo analizować umowę łączącą strony, albowiem decydujący charakter będą miały obowiązujące u emitenta ogólne warunki handlowe oraz ewentualne dodatkowe porozumienia.Takie karty (wydane przez polskie koncerny paliwowe) zostały również zamówione i przekazane do Vega Poland.. Odbywa się wtedy, gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru .Koncesja może przesądzać o tym, że nie mamy do czynienia z usługą finansową (kredytowania klienta otrzymującego kartę paliwową), a z dostawą towaru..

C-235/18, w sprawie Vega ...VAT od kart paliwowych - interpretacja ogólna konieczna czy wystarczy TSUE?

To niedobra wiadomość zarówno dla podmiotów oferujących karty paliwowe (niebędących koncernami paliwowymi), jak i ich klientów.Ma flotę samochodów.. kasacja.. Orzeczenie zmusza do zweryfikowania przez strony podpisanych już umów i może prowadzić do kontroli takich umów przez organy podatkowe.. 8 ustawy o VAT w przypadku, gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten sposób, że pierwszy z nich wydaje .Porównaj karty paliwowe Dopasuj Kartę do swoich potrzeb, w 10 sekund!. C-235/18, w sprawie Vega .. W części IV.. 1 pkt 26 rozporządzenia składkowego.. Czy rozstrzyga jednak wszystkie.Posiadacze kart paliwowych DKV mają prawo odliczać podatek VAT od zakupów paliwa - wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie.. Interpretacja dotyczyła sytuacji angażującej cztery podmioty.. Ze względów organizacyjnych oraz kosztowych wszystkie transakcje realizowane za pomocą kart paliwowych są rozliczane centralnie przez Vega International, która otrzymuje od dostawców paliw faktury obejmujące m.in. koszty zakupu .Zgodnie z niedawnym wyrokiem TSUE zarówno emitenci kart paliwowych jak i ich posiadacze nie mogą odliczać VAT od zakupionego paliwa.. VAT od kart paliwowych - interpretacja ogólna konieczna czy wystarczy TSUE?. Ministerstwo Finansów nie wyklucza wydania interpretacji ogólnej w sprawie kart paliwowych, niemniej jednak warto poddać analizie zawarte umowy pod kątem skutków wyroku TSUE.Refakturowanie kosztów paliwa - ujęcie w KPiR.. W skrócie Trybunał orzekł, że finansowanieTSUE: Karty paliwowe to usługa finansowa - co z odliczeniem VAT?. Pracodawca może natomiast przyznać niektórym pracownikom ryczałt, pod warunkiem że korzystają oni z samochodu prywatnego do celów służbowych.DKV CARD CLIMATE: Karta paliwowa dla firm dbających o środowisko.. W przypadku pytań prosimy o kontakt: [email protected] Circle K Polska Sp.z o.o. 02-603 Warszawa ul.Bundesfinanzamt wydał interpretację ogólną, dotyczącą transakcji łańcuchowych z użyciem kart paliwowych.. Interpretacja potwierdziła, że zakup paliwa lub innych produktów za pomocą kart paliwowych to tzw. transakcja łańcuchowa.. Zmiany w prawie i podatkach 23 wrzesień 2019 Odsłony: 244.. W dniu 15 maja 2019 r. Trybunału Sprawiedliwości UE wydał wyrok ograniczający prawo odliczania VAT od paliwa nabywanego poprzez karty wydawane przez towarzystwa leasingowe czy floty pojazdów (sygn.. Wystawia karty paliwowe dla przedsiębiorcy.. I tu pojawia się problem, a ma go przedsiębiorca, który tankując paliwo przy użyciu kart paliwowych może stracić prawo do odliczenia VAT od zakupu paliwa.W ostatnim czasie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał istotne na gruncie VAT orzeczenie.. Interpretacja dotyczyła sytuacji angażującej cztery podmioty.. Wybierz.. I jest jeszcze ktoś.. Pośrednik.. Też renomowany..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt