Zaimki dzierżawcze niemiecki testKażda osoba- każdy zaimek osobowy, zarówno w liczbie pojedynczej jak i mnogiej ma swoją formę zaimka dzierżawczego.. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki.. Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:Przykłady, wyjaśnienia oraz testy i ćwiczenia online utrwalające poprawnie tworzenie i stosowanie zaimków w języku angielskim.. Test Zdania podrzędnie złożone.Zaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku; .. Zaimek osobowy - test.. Klasa 4 Angielski.. Dopiszmy zaimki dzierżawcze lub rzeczowniki … Vater mój tata jej dziecko jej dom ich dzieci wasz wujek jego rodzice twój przyjaciel zaimki dzierżawcze Ruletka.. Zaimki odmieniają się zgodnie z osobą, której dotyczą oraz rodzajem rzeczownika, obok którego stoją.zaimki dzierżawcze - niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze - Przymiotniki i zaimki dzierżawcze - Zaimki osobowe i przymiotniki dzierżawcze .. Zaimki dzierżawcze Test.. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności.. Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. Angielski zaimki dzierżawcze ćwiczenia my, mine, your, yours, his etc. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim..

Zaimki dzierżawcze Połącz w pary.

- To jest jej książka.Przy zaimku „euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika „e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza.. Dla przykładu: „Wczoraj ujrzałem mą siostrę" lub „Opierając się na mej wiedzy…", „Pozdrów swą żonę" - czy niniejsze zaimki dzierżawcze są błędne, czy stanowią może element regionalny, bowiem poza .Zaimki pytające angielski - powtórka + test Dzisiaj mamy dla Was już ostatni wpis z serii szybkich powtórek z angielskich zaimków.. dzierżawcze - Zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - Zaimki Dzierżawcze - zaimki dzierżawcze .. Zaimki Dzierżawcze Test.. Zobaczcie:Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń.. Klasa 5 Klasa 6 Angielski.. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy z odmiany zaimków osobowych.. Wiedza ta z pewnością pozwoli Ci na pozytywne zdanie sprawdzianu z języka niemieckiego.0.. Ćwiczenia z zakresu zaimków dzierżawczych na poziomie średniozaawansowanym otwórz.. To jest jego płaszcz.. Fahren Sie mit .Auto nach Berlin?Niemieckie zaimki osobowe przypominają swoje polskie odpowiedniki - jednak zwróć uwagę na trzecią osobę liczby mnogiej („sie" i „Sie") - tutaj wstępują pewne różnice.. W języku angielskim istnieją również zaimki dzierżawcze w funkcji zaimka przymiotnego, zastępującego całe wyrażenie przymiotnikowe (przymiotnik + rzeczownik): mine (mój, moja, moje moi, moje) ours (nasz, nasza, nasze nasi, nasze) yours (twój, twoja, twoje twoi, twoje)deutsch-online.pl skierowany jest do uczących się języka niemieckiego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym..

Zaimki dzierżawcze.

Prawidłowe wykonanie ćwiczenia polega na uzupełnieniu zdań właściwymi zaimkami osobowymi - wybierz formę odpowiednią pod względem gramatycznym.Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd.. W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.. Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia.. Angielski zaimki osobowe i dzierżawcze I, my, he, his, you, your etc.Wybierz odpowiednie zaimki dzierżawcze 2013-10-01 18:49:29 Zaimki dzierżawcze .. 9 pytań Język polski Niki100W pierwszej części zdania występuje wyrażenie your book - przymiotnik dzierżawczy łącznie z rzeczownikiem, natomiast w drugiej części widzimy samo mine - jest to więc zaimek dzierżawczy - użyty zamiast rzeczownika (w tym przypadku my book).. Część z materiałami pomocniczymi zawiera między innymi bogaty zestaw opisów po niemiecku, między innymi: opis obrazka, osoby, pokoju, opis domu i .Dzień dobry, czy formy zaimków dzierżawczych mogą mieć opcjonalnie dwie formy, to jest: moja - ma, twoja - twa, swoja - swa, moją - mą et cetera.. 1.1 Odmiana zaimków osobowych - wszystkie zaimki osobowe niemiecki w jednym miejscu (tabela); 2 Zaimki osobowe niemiecki - tak odmieniają się przez przypadki..

Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.

Die Satzgefüge - część 1 Test Szyk wyrazów.. Powodzenia.Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.).. Po zaimkach osobowych , wskazujących i dzierżawczych przyszła pora na zaimki pytające.Gdy postawisz zaimek dzierżawczy przed rzeczownikiem, to akcentujesz zaimek.. 2010-11-28 18:48:21 jakie są zaimki dzierżawcze w j niemieckim 2009-02-17 16:45:22FACEBOOK----- SUBSKRYBUJ ----- zaimki dzierżawcze, poziom początkujący otwórz.. niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze Połącz w pary.. Podstawy są zawsze najważniejsze.. Zaimki osobowe niemiecki W każdej dziedzinie wiedzy są tematy ważne, ważniejsze i najważniejsze.. Niemieckim.Spis treści.. Przykłady.. Polski zaimek „się" przybiera identycznie formy dla każdej osoby.Zaimki dzierżawcze - w funkcji zaimka przymiotnego.. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.. 2.1 Zaimki osobowe w mianowniku - przykłady; 2.2 Zaimki osobowe w celowniku - przykłady; 2.3 Zaimki osobowe w bierniku - przykładyZaimki - klasa 6, test z języka polskiego Sprawdź swoich sił na temat zaimków; rzeczownych, przymiotnych, przysłownych oraz liczebnych..

Przymiotniki dzierżawcze Ruletka.

Znajdziesz tutaj pomoce do nauki niemieckiego i ćwiczenia online.. Zadanie mające na celu usystematyzowanie wiedzy o zaimkach dzierżawczych otwórz, 2 .Zaimki zwrotne w języku niemieckim.. Rzeczownik jest wtedy w formie nieokreślonej.. W języku niemieckim nie występuje ogólny zaimek swój, który w języku polskim odnosi się do wszystkich osób.. 1 Zaimki osobowe niemiecki - co to jest i po co jest.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZaimki osobowe niemiecki.. Test Deklinacja przymiotników.. Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli .Zaimki dzierżawcze po niemiecku - tłumaczenie na język polski, nagrania z poprawną wymową lektora, a także zdania pokazujące ich przykładowe użycie w kontekście.. - Jego przyjaciółka jest piękna..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt