Mój weekend po niemiecku w czasie przeszłymUżywamy go również opisując rozwijającą się sytuację (np. Die Tageszeiten (Pory dnia)Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym, tzn składa się z dwóch części: odmienionego czasownika posiłkowego haben lub sein oraz nieodmiennego imiesłowu czasu przeszłego, tzw. Partizip II (lub Partizip Perfekt).. W domu odpoczywałam.. Wieczorem oglądałam telewizję, czytałam książkę.. Po obiedzie mam czas wolny.. Na lekcji w-f grałem w koszykówkę.. Albo przynajmniej przetłumaczyć to na angielski Plis pomóżcie:) Mój weekend zaczyna sie już w piątek popołudniu.. Wieczorem grałem na komputerze i czytałem książkę.. Mój Język Niemiecki 638,002 .. O 23 poszedłem spać.. :cNapisz w czasie przeszłym perfekt co robił Anton w ciągu wczorajszego dnia Pobierz jpg.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. W czasie Präteritum 1. os. i 3. os. mają zawsze takie same formy.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Czas Präteritum używany jest najczęściej w formach pisemnych.. ).Opisz swój nieudany weekend w czasie przeszłym zadanie dodane 22 listopada 2010 w Język angielski przez użytkownika uczennica ( -3,240 ) [Szkoła podstawowa] językW tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Czasy w niemieckiej gramatyce: teraźniejszy, przyszłe i przeszłe..

Polish Myślę, że zrobię to w ten weekend.

;) W sobotę śpię długo.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Czasownik, który normalnie w zwykłym zdaniu twierdzącym znajduje się na drugim miejscu trafia całkiem na koniec zdania w formie bezokolicznika, czyli w formie nieodmienionej.W języku niemieckim nie znajdziemy czasów, ciągłych takich jak w języku angielskim.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.Opisz swój dzień w szkole po niemiecku.. Następnie mam trening światkówki.. Po południu poszłam do domu.. Trenuję 1 godzinę.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail.. Dla przykładu, w języku niemieckim nie rozróżniamy tego, czy ktoś wykonywał czynność jedzenia przez chwilę, czy przez dłuższy czas.. Gdy wrócę ze szkoły, wypoczywam i oglądam telewizje potem odrabiam część zadań domowych.Czas przeszły Perfekt jest jednym z najważniejszych czasów przeszłych w języku niemieckim.. 2011-06-02 15:21:51; Opisz DŁUGO swój poprzedni dzień po niemiecku i polsku 2016-09-29 15:22:08; Opisz dzień jakiegoś sportowca po Niemiecku (10zdań 1 kl. gimnazjum) 2016-03-06 13:53:08; Opisz mój dzień po .Przydatność 65% List z wakacji po niemiecku w czasie Partizip II (przeszłym) Berlin, den 13.12.2009 Liebe Ania, meine Sommerferien habe ich in Wien verbracht..

Przykład opisu ostatnich wakacji po niemiecku.

AKI Arkadiusz Gerlic 117,316 .Czas Präteritum jest czasem przeszłym używanym najczęściej w opowiadaniach, opisach zdarzeń, baśniach.. O 13 mam kurs j.angielskiego.. Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym ze słówka posiłkowego haben lub sein oraz z imiesłowu Partizip II czasownika właściwego.. Partizip II czasowników regularnych : ge + temat czasownika + t, np.: ge + mach + t - gemachtOdmiana czasownika "mieć" w czasie przeszłym.. O 22 poszłam spać.. W zdaniu oznajmującym czasownik posiłkowy zawsze stoi na drugim miejscu, natomiast Partizip II na końcu zdania.Przykłady użycia - "w weekend" po niemiecku.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Czas przeszły Präteritum to zaraz obok Perfekt czas, w którym mówi się o przeszłości - „Letztes Jahr war ich in Japan.". Robiło się ciemno.. Polish Te rzeczy mogą spadać z góry przez cały weekend start, po starcie, po starcie.Obiad mam o 15:15.. Czasownik „essen" wędruje na sam koniec zdania jako Partizip II:Czasowniki modalne występują w zdaniu niemieckim przeważnie z drugim czasownikiem, który umieszczamy na końcu zdania w formie bezokolicznikowej.. — Przeczytaj też wpisy o czasie przeszłym .opis weekendu po angielsku.. Łukasz Tyczkowski.Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo ..

... czas Perfekt weekend Wochenende wypracowania.

Charakterystyczna odmiana tych czasowników zostaje również zachowana w czasie przeszłym Imperfekt.Czynności wyrażane przez Czas Przeszły Prosty mogą być ukończone bądź nie.. Mein Wochenende - wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt.. Uczę się j.angielskiego 2 godziny.. Później sprzątnąłem mój pokój i zjadłem kolację.. W obu przypadkach używamy czas przeszły prosty Präteritum.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. od Petros259 23.04.2018Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt .. Odpoczywam.. Mam proźbe napisał by mi ktoś opis weekendu od piątku po południu do niedzieli ?. Zrobiłam zadanie domowe.. Używamy go do wyrażenia dokonanej czynności, która miała miejsce w przeszłości (chodzi o dokonany lub nie aspekt czasownika*).Opis czasu Czas Past Continuous opisuje przeszłe zdarzenia niedokonane, trwające w danym momencie w przeszłości, a także czynności odbywające się w tym samym czasie bądź przerwane przez inną czynność.. 25 kwietnia 2010 Odsłon: 24 238 3 komentarze.. Dzięki Präteritum Imperfekt można opowiedzieć, co się wcześniej wydarzyło, co ktoś robił w przeszłości.. Ten czas używany jest przede wszystkim w opowiadaniach , sprawozdaniach czy też bajkach, tym samym również często w języku pisanym..

poj., które nie ...Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem.

W domu zjadłem obiad, potem zrobiłem moją pracę domową.. 2012-03-14 18:25:29; Opisz swój dzień w czasie przeszłym Perfekt po niemiecku?. Präteritum to czas, którym się dziś zajmiemy.W szkole napisałem dwie klasówki.. W nocy .Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. czasowniki nieregularne w odmianie mocnej, tworzą Präteritum od tematu, tj. po odrzuceniu końcówki bezokolicznikowej -en, temat ulega zmianie na nieregularny w czasie przeszłym - przez zamianę samogłoski rdzennej (np. e na a), następnie dodaje się końcówki osobowe czasu teraźniejszego z wyjątkiem 1 i 3 osoby l. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Jem obiad.. W czasie przeszłym czasowniki pojawiają się głównie w czasie Imperfekt (Präteritum).. Präteritum używa się przede wszystkim w w języku pisanym (gazety, prace naukowe, ale także oficjalny e-mail ) lub języku mówionym oficjalnym (wiadomości w telewizji czy radiu)Czasownik lassen w czasie przeszłym będzie miał czasownik posiłkowy haben na miejscu drugim a na końcu zdania umieszczamy czasowniki w bezokoliczniku, czyli nie odmieniamy ich.. Jeżeli chcesz powiedzieć to samo zdanie w czasie przeszłym Perfekt, musisz na drugim miejscu w zdaniu wstawić odmieniony czasownik posiłkowy.. aufgestanden - aufstehen - wstawa .Weźmy pod lupę zdanie w czasie teraźniejszym: „Ich esse eine Pizza.". O 19 idę z moimi przyjaciółmi do kina.Potem idziemy do Diskoteki.. O 14:25 pojechałem do domu.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt