Kreon dobry czy zły władcą rozprawkaKreon jako dobry król kierował się dobrem państwa, racją stanu, świadomy, iż bezprawie jest przyczyną upadku państwa.. Myślał o kraju.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj„Antygona" Sofoklesa jest.Antygona i Kreon ponoszą klęskę.…Zadanie: nie jestem najlepsza w pisaniu rozprawek więc powierzam wam mój temat kreon dobry i sprawiedliwy władca czy zły człowiek pozbawiony serca Rozwiązanie: cały tragizm postaci kreona polega na tym, że jakiego kroku by nie podjął w sprawie antygonyPo pierwsze Kreon stosując prawa postąpił źle, że nie pozwolił na pochówek brata Antygony, bo każdemu zmarłemu należy okazać szacunek.. Kreon jest świetnym rządzącym, szanuję go i bardzo cenię.. Sądzę, że tak.. Przykład Antygony jest chyba najlepszy, aby to pokazać.. Kierował się tylko rozumiem.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Kiedy na miasto spadają różne klęski, on smuci się razem z mieszkańcami.. Zasiadłszy na tronie, szybko stał się człowiekiem znienawidzonym przez lud i opuszczonym przez dawnych przyjaciół.Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?".. Czy nie posiadał żadnych dobrych cech i był człowiekiem niegodnym zrozumienia wśród ludzi?. pytanie: odpowiedź:Trudno zdecydować, czy Edyp, bohater tytułowy tragedii Sofoklesa, był dobry czy zły.O jego czynach decydował los - Fatum, a jego wyrokom nie mógł się podporządkować..

Kreon- tyran, czy dobry władca?

.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Dzięki wiernej służbie królowi, oni sami dążą do władzy nad mniejszymi grupami.. Tylko silna władza może dobrze pokierować państwem.. Czy Nick Jarow ma rację?82% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka; 88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. 0 0 Odpowiedz.Plan rozwinięcia rozprawki - Edyp jako władca.. Sądzę, że to co zrobił było najlepszym wyjściem z tej sytuacji.. 0 ocen | na tak 0%.. Wie najlepiej, "jak to robić" i co jest słuszne, a co nie.Według mnie Kreon był dobrym królem, choć na pewno miał wady i jego postawa i sposób rządzenia nie wszystkim odpowiadały.. A wyzwie ten niechybny sąd, Kto bogów lży i woli rząd".Jako władca nie może pozwolić sobie na to, by lekceważono jego decyzje.. 0 0 Odpowiedz.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Władca nie uszanował też praw religijnych, rodzinnych.. Nie pozwolił pochować ciała zdrajcy (Polinejkesa), mimo iż ten również był… Czytaj dalej →Makbet jako władca i tyran - rozprawka Tytułowy bohater tragedii Williama Szekspira przejął władzę, bezlitośnie mordując prawowitego króla.. Wszyscy dookoła powtarzali mu, że źle robi, karząc Antygonę za pogrzebanie zwłok brata.. Król zachował się jak prawdziwy i mądry władca, nie pozwolił by dobro jednostki i presja ludu zaważyły na stabilności państwa: "lud mi dyktować będzie, co mam czynić" .Kreon bez wątpienia wyraża interes państwa, kieruje się racjami surowego ale sprawiedliwego prawa i tym samym zasługuje, aby nazywać go dobrym władcą..

Władca- ten dobry i zły.

Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Antygona !. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Tebańska przepowiednia głosiła, że syn króla Lajosa w przyszłości zabije go, zasiądzie na tronie i ożeni się z własną matką.Antygona czy Kreon 2012-10-03 15:16:41 Przedstaw, jakim władcą był Juliusz Cezar?. Popieram jego decyzję.Czy twoim zdaniem Kreon jest dobrym władcą czy złym ?. Kreon to bardzo dobry władca choć nie jest idealny, ani nie zadowala wszystkich.. Kreon uważał jednak, że w związku z tym, że on tu rządzi, nie musi słuchać innych, sam będzie ustalał prawa dla swych poddanych.. „wiem, że cierpicie wszyscy (…) / a z całym miastem płacze dusza moja".. Macie moze jakies zadania na ten temat ?A może gotowca :d.Z góry dziekuje.. Plis pilne daje like :D z antygony .. Myślę, że Kreon zapomniał o bardzo ważnej rzeczy - władza jest dla ludzi, a nigdy nie powinno być odwrotnie./ Rozprawka.. Sądzę, że to co zrobił było najlepszym wyjściem z tej sytuacji.. Napisano 15-10-2006 15:13, przez Mulas..

Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.

Czy Kreon był dobrym władcą Teb -.. Wróżbita, który przywędrował do Kreona obwieścił mu, iż źle on postąpił skazując Antygonę na śmierć.Tak więc w tej rozprawce postaram się udowodnić jej słuszność.. Antygona Czym jest miłość Hymn o miłości miło .. ,,Hymn o miłości " to wielka pochwała miłości , jej opis, a nawet próba jej definicji.. RADA 3:rozprawka - Antygona ginie, ale klęske ponosi Kreon - rozwiązanie zadania .rozprawka lepiej mieszkać w domu czy bloku.pdf Ale budowa domu chyba ciągle jest droższa, choć w sumie dawno się nie orientowałam w temacie, może coś się zmieniło.. Czy los… Czytaj dalej →Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)Antygona kierowała się prawami Boskimi.Zadanie: napisz rozprawkę czy kreona można nazwać dobrym władcą 250 słów .. Po drugie Antygona chciała się dogadać z Kreonem, by pochować jej brata, lecz król się na to nie zgodził, co udowadnia nam, że zachował się egoistycznie wobec niej.Kreon uważał się za boga, a tak naprawdę był bezlitosnym tyranem, bez serca i duszy.. b.Dobry władca jest warunkiem spokoju, zadowolenia, dobrobytu i bezpieczeństwa w państwie.. Kolejnym przykładem osoby, która chyba przez przypadek została mianowana tytułem władcy jest Kreon..

Lordowie pilnują praw, panujących między władcą a poddanymi.

Każdy interesuje się tym, co się dzieje na dworze królewskim.. W takich wypadkach trzeba prosić kogoś o przywiezienie do domu lub szukać znajomych w mieście i starać się o nocleg u nich W mieście zdecydowanie łatwiej zdobyć .Ambroży Korczbok Rożek ku dobrym towarzyszom Towarzyszu, posłysz, nie masz li co czynić,Postój mało, nie wadzić to przeczcić!Acz są rzeczy niepoważne prawie,Podziwuj się też prostej ludzkiej sprawie.Rozmawia tu z sobą trojaki stan:Pan, Wójt prosty, trzeci z nimi Pleban,Wyczytając przypadłe przygody,Skąd… Najlepsi w pomaganiu: 1.. Odpowiedz.. W takim razie musisz wypisać argumenty i za tym, że to Kreon ma rację i za tym, że Antygona.. Sądzę, że tak.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one .Czy szczęście polega na pogodzeniu się z losem.. To pytanie zadawał sobie nie jeden z nas.. Pliss na jutro pomożecie al nie nie z neta samemu .. Ten, który za wartościowe uważał tylko swoje zdanie, nie liczył się z opinią publiczną, a wśród poddanych wzbudzał strach.. Kreon to bardzo dobry władca choć nie jest idealny, ani nie zadowala wszystkich.. Jak go ocenić?. 2010-11-01 22:45:37Kreon mimo tego, iż był władcą nie do końca rozważnym i przewidującym był jednak władcą sprawiedliwym gdyż skazując Antygonę na kare śmierci nie miał na uwadze ich względów rodzinnych.. 2010-02-01 15:13:26 Jakimi metodami posługiwał sie Kreon Czy był on łagodnym władcą czy raczej tyranem?. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Nie jest obojętny na losy miasta.. Pomimo zaszczyt jakim jest dla niego władza, według mnie jest on typem bardzo silnego władcy.. Władza świadczy też o kraju na .Po pierwsze - rozprawka musi być napisana bez żadnych błędów językowych, ortograficznych czy stylistycznych, dlatego warto pisać ją ze słownikiem zachowując odpowiednie formy gramatyczne.. Kreon był postacią, którą trudno ujednolicić do nazwy dobry lub zły bohater.Czy Kreon był dobrym władcą - rozprawka.. Po drugie - aby rozprawka miała szanse na uzyskanie wyższej oceny, można wzbogacić ją o cytaty, aforyzmy, ''złote myśli'' lub .Często nie należy przekładać dobra państwa nad dobro jednostki, ponieważ nie zawsze jest to słuszne.. Edukacja; Kobieta; Praca; Inne; Rozrywka; Styl życia; Turystyka; .. Zamknij.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Czy Kreon był dobrym władcą Teb -Rozprawka PILNE.. Warto przypomnieć sobie słowa chóru, które podsumowuje cały dramat: " Najwyższy dar - rozumu dar.. Kreon jest świetnym rządzącym, szanuję go i bardzo cenię..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt