Uzupełnij opowiadanie o prometeuszu który przeniósł się do xxi wieku nadaj tytuł swojemu tekstowiZabił woła, po czym wziął dwa wory.. Wspomnienia wracały i odbijały się echem na jej twarzy, wydzierały przez oczy i drżące usta.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Z zemsty rozkazał przykuć Prometeusza do skały.. - zagadki.. Gdy Prometeusz się o tym dowiedział postanowił zemścić się na bogach.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Samotny cierpiał .Codziennie przylatywał do niego orzeł .Wyjadał mu wątrobę , która każdej nocy odrastała .Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. W dzisiejszych czasach odnotowujemy wiele przypadków bohaterstwa i bezinteresowności Prometeusza oraz zawiści boskiego Zeusa.. Nadaj tytul swojemu tekstowi Bardzo prosze o pomoc .. tzn. w każdym człowieku tkwi taka siła, która nie pozwala mu poddać się, itp.PROSZE NA DZISIAJ MUSZE ZROBIĆ DAM NAJ JAK BĘDĘ MOGŁAZnasz odpowiedź na pytanie: Napisz opowiadanie o Prometeuszu który przeniósł się do XXI wieku?. 7 kwietnia (wtorek) TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Wtedy z puszki wydostały się wszystkie choroby, nieszczęścia, żale itp. 2.Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia.. Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. - To olbrzym, który nie zawaha się przed niczym..

🎓 Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu - Zadanie 8: Nowe Słowa na start!

Ale jeszcze większy był jego gniew.. Dotarł aż do słonecznego rydwanu.Podeszła do ciemnobrązowych mebli o błyszczącej powierzchni i dotknęła najpierw drzwi w szafie, a przesuwając rękę dotarła do barku dotknęła bogato zdobionego klucza.. Podługiej podróży Mały Książę trafił na jeszcze jedną planetę.Planeta było dość dziwna, ponieważ cała była z piernika i innych słodkich rzeczy.Ten widok bardzo zdziwił Małego Księcia, lecz był już tak zmęczony, że położył sią na dość duzym kawałku.Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Co dzień przylatywał sęp i wyżerał tytanowi wątrobę, która co dzień odrastała.Stworzenie człowieka.. Z pomocą Ateny Prometeusz dostał się na Olimp.. Do pierwszego wrzucił kości, które zakrył tłuszczem., a do drugiego najlepsze mięso z woła .Prometeusz dzięki temu co uczynił stał się uosobieniem buntu, podejmowanego w odosobnieniu, z myślą o innych.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Wehikuł czasu przeniósł bohaterów mitologicznych do XXI wieku..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Jednym z wielu przykładów takiej relacji jest osoba Marka Kotańskiego.Pandora namówiła swojego męża do otworzenia puszki.. Władca Olimpu skazał Prometeusza na przykucie do skał Kaukazu .. Nadaj tytuł swojemu tekstowi Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu, który przeniósł się do XXI wieku.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. 6 - strona 141To podanie opowiada o zazdrości Bogów, którzy bali się potęgi ludzi oraz o bohaterstwie i współczuciu Prometeusza nad niedolą ludzką.. Pogubiłeś się i nie umiesz znaleźć drogi wyjścia z labiryntu.Zeus po namysle wybrał gorszy dar .Zgodnie z umową , która zawarł Zeus z Prometeuszem , ludzie maja składać bogom kości i tłuszcz .. - zagadki.. 7 kwietnia (wtorek) TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Doszła do fotela stojącego obok stolika okolicznościowego.- Skoro Baudelaire zadowalał się jednym kotem w XIX wieku, to w XXI wieku, który jest o wiele bardziej wymagający, dla wspomagania osobowości należy zwiększyć "zakocenie" na metr .. Rozmawialiśmy i dopiero po pewnym czasie zorientowałem się, która godzina - byłem spóźniony dziesięć minut, a propos tego kolegi to dzięki niemu nie spóźniłem się więcej niż dziesięć minut.Co to jest opowiadanie?.

Nadaj tytuł swojemu tekstowi.Uzupelnij opowiadanie o Prometeuszu ,który przeniósł sie do XXI wieku .

Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.Opowiadanie z dygresją.. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Zeus nie spodziewał się tego i wybrał tę część z tłuszczem.. Kliknij i odpowiedz.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Opowiadanie o innej planecie niż z książki Mały Książę.. Był więc dobroczyńcą ludzkości ale, także tym, który sprowadził na nią wielkie nieszczęście, zakłócił bowiem dotychczasowe formy jej istnienia.Gdyby nie Prometeusz ludzie nic nie potrafili by zrobić.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami..

Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.

Do końca XVIII wieku szlachta w Polsce cieszyła się .Wówczas tytan spostrzegł, że pomimo wszystkich umiejętności, które im przekazał, ludzie wciąż są słabi.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Uzupełnij opowiadanie o prometeuszu który przeniósł się do xxi wieku nadaj tytuł swojemu tekstowi Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu, który przeniósł się do XXI wieku.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Pewnego dnia idąc do szkoły spotkałem kolegę z koloni.. Szczególnie jego słabość widoczna się stawała się w konfrontacji z otaczającą go przyrodą.Odys poszedł do pałacu, zobaczył zalotników swojej żony.. Nazajutrz miał się odbyć turniej o jej rękę.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.. Cechy charakteru ( wady i zalety ), umiejętności ( z podkreśleniem ich niezwyBył piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. 2.Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz opis postaci Prometeusza 1.przedstawienie postaci imię, wiek, boskie pochodzenie) 2. wygląd zewnętrzny (włosy, oczy, ubiór, sylwetka, siła, zdrowie fizyczne) 3.. Wypowiedź twórcza - przykład..Komentarze

Brak komentarzy.