Wojna w afganistanie prezentacjaZakończenie wojny 8.. 2011-02-18 19:34:28 Skutki I wojny światowej 2012-03-04 15:42:38 Gdzie znajdę opis przebiegu wojny w Afganistanie ?. thx zobacze jaką ocenę dostaniesz :) .Działania wojenne w latach 1940-43.. W konflikt zaangażowane były z jednej strony komunistyczna Demokratyczna Republika Wietnamu (Wietnam Północny, wspierany przez inne kraje socjalistyczne, gł.Groszek99 / Dokumenty / Prezentacje historia / Międzynarodowe konflikty zbrojne / Wojna w Afganistanie.ppt Download: Wojna w Afganistanie.ppt.. Afganistan to jednak o wiele więcej.. Rosjanie wkroczyli do Afganistanu, by wesprzeć tamtejszy komunistyczny rząd w walce z coraz liczniejszymi siłami partyzantów, zwanych mudżahedinami.. W 1947 r. tereny Indii Brytyjskich zostały podzielone na: hinduskie Indie, islamski Pakistan, Bangladesz.. Strony konfliktu 4.. Kalendarium konfliktu - cz.Plik Wojna w Afganistanie.ppt na koncie użytkownika grzopister • folder Prezentacje Historia • Data dodania: 18 wrz 2014Radziecka interwencja w Afganistanie - dziewięcioletnie działania zbrojneZwiązku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR)wspierającesocjalistyczny rząd Demokratycznej Republiki Afganistanu (DRA)w wojnie domowej przeciwko islamskiej partyzantce mudżahedinów wspieranej przez USA.. Afganistan leży w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego i skrajnie suchego (z czterema porami roku), na nakłada się górski..

Rosjanie ...Afganistan - prezentacja państwa.

Talibowie obecnie posuwają się naprzód .Korea w czasach nowożytnych była królestwem podporządkowanym Cesarstwu Chińskiemu.Pod koniec XIX w. w związku z restauracją Meiji w Japonii, skrajnym osłabieniem Cesarstwa Chińskiego po wojnach opiumowych i powstaniu bokserów stała się terenem rywalizacji carskiej Rosji i zmodernizowanej Japonii.W roku 1897, na żądanie Japonii, Korea ogłosiła się cesarstwem, co było .Wojna w Afganistanie jest zdaniem Miecugowa bez sensu i nasi żołnierze powinni się stamtąd zabierać jak najszybciej.. Albowiem dzięki ogromnej przewadze technologicznej Zachodu, w ciągu kilkunastu dni siły Sojuszu Północnego, wsparte przez oddziały NATO, zajęły ważniejsze miasta .Wojna w Afganistanie - zespół zapoczątkowanych 7 października 2001 roku militarnych i niemilitarnych operacji wojskowych prowadzonych przez Sojusz Północnoatlantycki i niektóre państwa nie będące członkami NATO na terytorium Afganistanu, w działaniach skierowanych początkowo przeciwko kierowanemu przez talibów i uznawanemu jedynie przez Pakistan, Arabię Saudyjską i .Zdarzenie to wraz z innymi aktami bestialstwa spowodowało faktyczny wybuch wojny domowej w Afganistanie.. Wspomnij o tym kraju i co przychodzi na myśl?. Atak Niemiec na ZSRR.. ZSRRzostał oficjalnie poproszony o pomoc militarnąprzezrząd DRAw 1979 roku..

Panu redaktorowi pomyliło sięJakif fajny film wojenny z wojny w afganistanie albo iraku?

Przyczyna Rząd Afganistanu udzielił wsparcia politycznego i logistycznego Al-Ka'idzie oraz bronił jej baz na terytorium Afganistanu podczas, gdy Al-Ka'ida przygotowywała i przeprowadzała atakWojna w Afganistanie Operacja militarna w Afganistanie, zapoczątkowana w 2001 r., okazała się najtrudniejszym konfliktem zbrojnym XXI wieku oraz książkowym przykładem wojny asymetrycznej.. Sytuacja stała się na tyle groźna, iż instrukcje wkroczenia wojsk armii radzieckiej do Afganistanu zostały wydane już 12 grudnia 1979 roku.. Albowiem dzięki ogromnej przewadze technologicznej Zachodu, w ciągu kilkunastu dni siły Sojuszu Północnego, wsparte przez oddziały NATO, zajęły .Konflikt w Afganistanie (2001 - .). Konflikt afgański jest bezpośrednim wynikiem działań terrorystycznych Al-Kaidy - ataku na World Trade Center i Pentagon 11 września 2001 r. Celem konfliktu było rozprawienie się z organizacją terrorystyczną Al-Kaida i sympatyzującymi z niąWOJNA O SUKCESJĘ HISZPAŃSKĄ (1701-14), Wojna trzydziestoletnia, Masłowska Dorota - Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, Wojna o sukcesję hiszpańską (1701-1714), Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939, Niewolnictwo w kraju wolności ?.

Wojna na Pacyfiku.W załącznikach znajduje się prezentacja multimedialna, której spis treści widnieje poniżej.

2011-02-11 14:24:40Afganistan był w stanie niemal ciągłej wojny przez 20 lat,nim USA ten kraj w 2001r zaatakowały.. Przełom działań w latach 1942-43.. Przebieg wojny 7.. Dowódcy 5.. W podziale tym Kaszmir -górska prowincja, historycznie i wyznaniowo bliższa Pakistanowi, przypadła Indiom.Według czwartkowego raportu misji ONZ w Afganistanie w trzecim kwartale br. przemoc w tym kraju osiągnęła "bezprecedensowe rozmiary"; od 1 lipca do 30 września zginęły 1 174 osoby cywilne .. Prawdopodobnie talibowie i terroryzm, burki i brody.. Interwencja w rzeczywistości zaczęła się w nocy między 24 a 25 grudnia 1979 roku.Afganistan jest krajem śródlądowym położonym w Azji Południowej i Środkowej.. W kilka godzin po zamachach na Nowy Jork giełda nowojorska zanotowała największy spadek od kilkudziesięciu lat.. Wojna ta niesie za sobą także skutki w postaci załamania się gospodarek wielu krajów na świecie.. wojna secesyjna - konspekt, Nurt plebejski - Wojna chłopska (1524-26), Wojna o Inflanty, Wojna w Korei i Wietnamie, pierwsza i druga wojna światowaOperacja militarna w Afganistanie, zapoczątkowana w 2001 r., okazała się najtrudniejszym konfliktem zbrojnym XXI wieku oraz książkowym przykładem wojny asymetrycznej..

Interwencjatrwała od ...Afganistan to najdłuższa wojna w historii Ameryki, dłuższa od wojny domowej, wojny hiszpańsko-amerykańskiej, I wojny światowej, II wojny światowej i wojny w Korei.

Pobierz.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: heros999999 napisano 27.11.2013 08:47. zgłoś do usunięcia.. Stany Zjednoczone nałożyły embargo na eksport zboża i technologii do ZSRR oraz zawiesiły prace nad ratyfikacją układu SALT II.. Odkryjmy więcej faktów, informacji i ciekawostek na temat tego rozdartego wojną kraju.9 рота) - wojna w Afganistanie z rosyjskiej perspektywy, perypetie radzieckiego oddziału podczas jednej z ofensyw militarnych, film w reż. Fiodora Bondarczuka z 2005.. Wojna na Dalekim Wschodzie.. Początek wojny 6.. W ten sposób, przy trumnach poległych żołnierzy, Miecugow porównał ich do niemieckich okupantów z II wojny światowej.. W styczniu 1980 r. w Pekinie bawił amerykański sekretarz obrony, omawiając możliwości współpracy wojskowej USA-ChRL.Konflikty religijne Przykładem konfliktu o podłożu religijnym jest spór między Indiami a Pakistanem.. Załączniki: zimna_wojna.pptPRZYCZYNY WOJNY W AFGANISTANIE: najświeższe informacje, zdjęcia, video o PRZYCZYNY WOJNY W AFGANISTANIE; Trump: nie dbam o Europę, do Afganistanu powinna wrócić Rosja, Syria jest straconaReakcje międzynarodowe na radziecką interwencję w Afganistanie były zróżnicowane.. W styczniu możemy spodziewać się temperatur około 2*C na równinie Bakterii, 5-6*C w środkowej części kraju (głównie w kotlinach), a w górach -10*C.. Amerykańscy żołnierze wkrótce wkrótce będą służyć na wojnie, która rozpoczęła się jeszcze przed ich narodzeniem.. Wojna na Bałkanach.. Konflikt afgański jest bezpośrednim wynikiem działań terrorystycznych Al-Kaidy - ataku na World Trade Center i Pentagon 11 września 2001 r. Celem konfliktu było rozprawienie się z organizacją terrorystyczną Al-Kaida i sympatyzującymi z nią talibami, którzy od wielu lat mieli swoje obozy treningowe na ternie Afganistanu.Wojna w Afganistanie Konflikt zbrojny w Afganistanie trwa od 7 października 2001 roku.. W 1979 r., Rok po zamachu stanu, armia rosyjska zaatakowała Afganistan, aby wesprzeć tamtejszy rząd komunistyczny.II wojna w Zatoce Perskiej - konflikt zbrojny, który rozpoczął się 20 marca 2003 atakiem koalicji sił międzynarodowych (głównie USA i Wielkiej Brytanii) na Irak.Po około trzech tygodniach walk siły międzynarodowe objęły kontrolę nad większością terytorium Iraku, obalając rząd tworzony przez partię Baas, na czele z Saddamem Husajnem, i rozpoczynając okupację tego kraju .Prezentacja PowerPoint znajduję się w załączniku - patrz niżej.. Informacje ogólne 3.. Wojna w Afganistanie - przyczyny..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt