Ułamki dziesiętne klasa 4 powtórzenie

ułamki dziesiętne klasa 4 powtórzenie.pdf

Cechy podzielności liczb.Temat: Powtórzenie materiału przed poprawą sprawdzianu z matematyki (działania na ułamkach dziesiętnych).. Od zera do 1 to całość 1 podzielona na 10 odcinków po \frac{1}{10}=0,1 każdy.. Film - zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne nieskończone.. DZIAŁANIA.Lekcja 15.. Zadanie 1/20 .. Ćwiczenie - zamiana ułamków okresowych na ułamki zwykłe.Ułamki dziesiętne - praca klasowa w 4 klasie szkoły podstawowej - plik pdf; Szalone zakupy - gra - Marek Pisarski - plik pdf; Jak to z przecinkiem było… (działania na ułamkach dziesiętnych) - artykuł z czasopisma „Matematyka w Szkole" - zobacz artykuł na ułamki dziesiętne, ułamki zwykłe- zadania z treścią 1.. Uczeń: • potrafi zapisać i odczytać ułamki w postaci dziesiętnej, • potrafi wykonać podstawowe działania na ułamkach dziesiętnych, • zna kolejność .Ułamek dziesiętny składa się z: Ułamki dziesiętne - powtórzenie DRAFT.. Na tej lekcji nauczę się, jak obliczać wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne.. ilona_k_kacprzak_34908.. Ułamek, którego licznik jest większy od mianownika albo mu równy, nazywamy ułamkiem niewłaściwym.ułamki dziesiętne A F ułamki dziesiętne zad dom kl 6 liczby ujemne 2020 kl 6 liczby całkowite dodawanie i odejmowanie liczby na co dzień A Liczby na co dzień B graniastosłup A1, A2, A3, A6 ułamki-zwykłe ulamki-zwykle-i-dziesietne-dod-odejm ułamki-zwykłe-i-dziesiętne-mnoż-dziel Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych A1-A8 Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych A9- A14 ułamki .klasa 5..

Ułamki dziesiętne.

Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Liczby i działania.. - klasa 5 (29.04.2020) Sprawdzian z działu "Ułamki zwykłe" - klasa 4 (29.Materiał zawiera 1 film, 19 ćwiczeń, w tym 11 interaktywnych.. Kolejność wykonywania działań.. Klasa Vb zebrała o 0,4 mniej niż klasa Va, a uczniowie Vc zebrali 1 2 1 razy więcej niż dzieci z klasy Vb.. W ułamku \(123,456\): \(1\) - to są setki \(2\) - to są dziesiątki \(3\) - to są jedności \(4\) - to są części dziesiąteTemat: Ułamki dziesiętne - powtórzenie.. Liczby całkowite.. Czytanie, zapisywanie w postaci dziesiętnej i ułamka zwykłego.SPRAWDZIAN UŁAMKI DZIESIĘTNE KLASA V ZAD.1 Oblicz w pamięci: a) 0,8+1,2+4,5+0,8= b) 1,5-0,25= c) 2-0,45= d) 0,2* 0,3= e) 9,6* 100= f) 0,004* 10=Obszar tematyczny: Edukacja matematyczna : Typ zasobu: Inne : Tytuł: Ułamki dziesiętne - karta pracy : Etap edukacyjny: II etap edukacji : Opis: Materiał opracowany w ramach projektu „Szkoła dla każdego" współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Liczby i działania Własności liczb naturalnych Ułamki zwykłe Figury na płaszczyźnie Ułamki dziesiętne Pola figur Liczby całkowite Graniastosłupy Gry do druku..

Ułamki zwykłe i dziesiętne.

imięinazwisko lp.wdzienniku.. Mnożenie .Klasa 5.. Sprawdzian.. Created Date: 3/23/2020 7:57:57 AM Title: UntitledKlasa 5 Linki do materiałów, które uporządkowałam wg tematów w Wirtualnym zeszycie do matematyki: LICZBY NATURALNE .. Ułamki zwykłe i dziesiętne Powtórzenie wiadomości o ułamkach dziesiętnych.. Liczby naturalne i ułamki Figury na płaszczyźnie Liczby na co dzie .. Powtórzenie przed testem.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych - Duration: 39:05.. Zapamietaj.. W działaniu 2,5 -1/8 +1,14, najpierw wykonujemy odejmowanie Zadanie 3.. Wprowadzenie.. zadanie 6 Zapisz w postaci wyrażeń dwumianowanych: a) 18,35 m = 18m 35cm b) 448 dag = 4kg 48dag c) 267 gr = 2zl 67grTest jednokrotnego wyboru - ułamki dziesiętne.. 4 1 uczniów klasy to dziewczynki.. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. d) Ilu jest chłopców w tej klasie?Dzieląc ułamek dziesiętny przez 1000, przesuwamy przecinek tej liczby o 3 miejsca w prawo Zadanie 2.. Figury na płaszczyźnie Figury do wycięcia (zestaw A i B) - plik pdfJaka figura?, Prawo, lewo, Kierunki, Nad, pod, po lewej, po prawej, Położenie, Dni tygodnia, Dni tygodnia - poziom zaawansowany, Temperatura, Miesiące, Miesiące - poziom zaawansowany, Która godzina?, Wybierz zegar, Ile przedmiotów, Więcej, mniej, Cyfry DOMINO, Liczby DOMINO, Poznajemy liczby rzymskie, Liczby rzymskie w kalendarzu, Większa liczba, Największa liczba w zakresie 10 .Klasa 4; Klasa 5; Klasa 6; Filmoteka; Książki; Testy; Podstawa programowa; Ciekawe linki; Powtórzenie wiadomości o ułamkach dziesiętnych..

Test - ułamki dziesiętne.

Powtórzenie.. Na tej lekcji powtórzysz materiał z działu „Ułamki dziesiętne".. KLASA 4 Zestaw ćwiczeń wprowadzających - zapisywanie wyrażeń dwumianowanych - kl. 4 Karta pracy - powtórzenie działań na liczbach dziesiętnych - klasa 4 KLASA 5 Karta pracy nr 1 - dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych - klasa 5 Karta pracy nr 2 - dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych - klasa 5Powtórzenie przed klasówką , IV.. Własności liczb naturalnych.. Ułamki zwykłe.. 3 - 0,8 = 2,02 3,8 2,2 2,8Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4. a) Ile jest dziewczynek w tej klasie?. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.KARTKÓWKI - KLASA V. Ułamki dziesiętne - powtórzenie DRAFT.. Ułamek zwykły można zamienić na ułamek dziesiętny, dzieląc licznik przez mianownik Ułamka Zadanie 5.Powtórzenie wiadomości o działaniach na ułamkach dziesiętnych - klasa 4 (25.05.2020) Temat: Powtórzenie wiadomości o działaniach na ułamkach dziesiętnych Zgodnie z zapowiedzią, zaczynamy już powtórzenie wiadomości.Ułamek zwykły składa się z licznika, mianownika i kreski ułamkowej.. W klasie jest 28 uczniów..

W sklepie Co to są ułamki dziesiętne?

Iloraz 2,54:0,4 jest równy ilorazowi 254:4 Zadanie 4.. Obliczenia procentowe.. Będzie to przygotowanie do pracy klasowej.. c) Jaką część stanowią chłopcy w tej klasie?. Liczba mieszana ma całość i ułamek.. Jednostki pola Pole kwadratu Pole prostokąta i kwadratu Pole równoległobokuPowtórzenie zapisywania ułamków dziesiętnych jako procenty i procentów jako ułamki dziesiętne.. b) Jaki procent całej klasy stanowią dziewczynki?. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Następnie kilka ćwiczeń.Powtórzenie - Ułamki dziesiętne Julita W. Loading.. Unsubscribe from Julita W?. Figury na płaszczyźnie.. Wkładki z zeszytu ćwiczeń Geometria.. Rozkład liczb na czynniki pierwsze .. Przykład klasówki.. Ile makulatury zebrali uczniowie w każdejzadanie 4 Pod zaznaczonymi punktami wpisz odpowiednie ułamki dziesiętne.. Wyjaśnijmy więc sobie jak nazywają się poszczególne cyfry w ułamku dziesiętnym.. Utrwalenie i powtórzeniePowtórzenie wiadomości o ułamkach dziesiętnych.. Ułamek, którego licznik jest mniejszy od mianownika, nazywamy ułamkiem właściwym.. Cele zajęć: • powtórzenie wiadomości i utrwalenie umiejętności wykonywania działań na ułamkach dziesiętnych.. Inne materiały.. Zapisywanie wyrażeń algebraicznych cz.3 - klasa 6 .. Zapisywanie wyrażeń algebraicznych cz.2 - klasa 6 .. Zapisywanie wyrażeń algebraicznych cz 2.. Graniastosłupy.. Lekcja z e-podręcznika; Lekcja 16..Komentarze

Brak komentarzy.