Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń 1 relacja narratora o losach bohatera2.Wypisz i krótko scharakteryzuj zawody związane z pracą w radiu.. Zamieszkanie dwu lokatorów z małą dziewczynką w kamienicy.. Prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Obserwowanie nowych sąsiadów 3.. Wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. Wszystkie zdarzenia .Na początku wykonaj ćwiczenie 1 (tylko polecenie o dopełnieniu), a następnie zrób ćwiczenia 1, 2, 3 na stronie 52/53.. Sposób spędzania dnia przez pana Tomasza 4.. Przedstawienie postaci pana Tomasza.. Liczba bohaterów pojawiających się w Katarynce jest ograniczona/duża.. 24.06.2020r.Omów swoje wrażenia po lekturze.. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko 5.. Opis słabo wyposażonej (6 armat), kontrastującej z czarnym wojskiem reduty Ordona.. Przedstawienie pana Tomasza.. Sprowadzenie się do kamienicy nowych lokatorek 5.. 4.1.Zapoznaj się z tekstem „Ludzie radia" - podręcznik, str. 312 i 313.. Takie zjawisko w literaturze nazywamy PUNKTEM KULIMACYJNYM .. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Zastanówcie się nad postępowaniem Tezeusza, jak je oceniacie?. NOTATKA W ZESZYCIE ( wybierz prawidłowe odpowiedzi): Utwór Katarynka napisany jest wierszem/prozą.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Zapoznajcie się z "Mitem o Tezeuszu i Ariadnie", podręcznik str. 228-229.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii..

Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.

opowiadane przez obiektywnego narratora .. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Świat przedstawiony.. Pojawienie się kataryniarza 7.. Opisz krótko przedstawione obrazy.. Świat przedstawiony.. Decyzja o podjęciu walki bronią ręczną.. Zaskakujące odkrycie kalectwa .1.. Wykonaj 10 zadań z zeszytu ćwiczeń ze str. 42 - 63.. Kilka słów o zdaniu - ćwiczenia.. Świat przedstawiony.. Wszystkie zdarzenia mają .Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Jednak rozmyślania przerwał mu niezwykle .Bohaterowie • Pan Tomasz i niewidoma dziewczynka (postacie pierwszoplanowe) • matka dziewczynki, stróż Kazimierz i Paweł oraz lokaj (postacie drugoplanowe i epizodyczne) 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Przedstawienie pana Tomasza.. Narrator wyraża/nie wyraża swoich opinii i komentarzy.. W jaki sposób podmiot liryczny ukazał swoją ojczyznę w trzech pierwszych strofach utworu?. rozgrywa się w ………………….. 3.Powrót do domu na obiad.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia .. Przybycie niezwykle licznego i wyposażonego w 200 armat oddziału Moskali.. Następnie uzupełnij zdanie i przepisz je do zeszytu.. Pewnego razu, bohater zajmował się sprawą, w której miał udzielić porady.. Dom mikołajka 2020-10-21 14:55:33Karta pracy nr 3..

Wszystkie zdarzenia mają ...Plan wydarzeń.

Punktem kulminacyjnym w noweliŚwiat przedstawiony w noweli „Katarynka" 1.. Historia choroby dziewczynki.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Po przeczytaniu mitu zredagujcie w zeszycie notatkę o postaciach występujących w micie ( ćw.. Czas akcji 2.. Wszystkie zdarzenia mają .Zad.. UWAGA!. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Odczytaj głośno wiersz s. 162.. Liczba bohaterów pojawiających się w KatarynceKarta pracy nr 3.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Zmiana stróża.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.1.. Pan Tomasz i jego nowa sąsiadka; obserwacje dziecka.. 15.05.2020 r.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń Rozdział I 1.Spacer Stasia i Nel.. Wszystkie zdarzenia mają .1.. „Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku (…).Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Wtargnięcie Rosjan na rogatki.. Wprowadzenie bohatera - pana Tomasza - i przedstawienie jego stosunku do katarynek 2.. Wnioski zapiszcie w zeszycie.. Świat przedstawiony.. Obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. Akcja Katarynki rozgrywa się w …………………..

zastosuj …Katarynka - plan wydarzeń, 1.

Wszystkie zdarzenia .Przedstaw zebrane informacje o Norwidzie.. Akcja .. Losy pana Tomasza (element retrospektywny, poznany z relacji narratora):a) Młodość Tomasza i powodzenie u kobietb) Kariera mecenasa i flirty z wieloma kobietamic) Urządzanie mieszkania i poszukiwanie żonyd) Poświęcanie wolnego czasu sztuce i muzyce oraz nienawiść do kataryneke) Starość Tomasza i spotk.1 cytat(tu wstaw cytat z noweli, który w sposób bezpośredni opisuje bohatera lub bohaterkę) 1 cytat (tu wstaw cytat z noweli, który w sposób pośredni charakteryzuje bohatera lub bohaterkę oraz zastanów się na jaką cechę charakteru on wskazuje-zapisz ją) 2 cytat 2 cytat 3 cytat 3 cytatKatarynka - Plan wydarzeń.. Wszystkie zdarzenia mają .Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Akcja jest zwarta/przepełniona wieloma epizodami.. Nowela rozpoczyna się opisem mężczyzny, który przechadzał się każdego dnia wzdłuż ulicy Miodowej.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Wskaż te fragmenty treści, które uzupełniły twoją wiedzę o powstaniu i jego bohaterach oraz te, które dostarczyły ci zupełnie nowych informacji.. Przewaga nieprzyjaciół staje się coraz .Karta pracy nr 3.. Początek nierównego ostrzału.. Notatka: Bolesław Prus to pseudonim artystyczny Aleksandra Głowackiego, wybitnego polskiego pisarza i dziennikarza żyjącego w latach 1847-1912.Karta pracy nr 3..

Przyjęcie nowego dozorcyKatarynka - plan wydarzeń 1.

Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Miejsce akcji 3.. Relacja narratora o losach bohatera: a).. b) kariera mecenasa,o co podmiot liryczny prosi w ostatnim wersie pieśni zapisz tę prośbę własnymi słowami Jan kochanowski Czego chcesz od nas PanieProsze daje naj obejrzyj uważnie reprodukcje obrazu Paola Veronesego na s.37 i zapisz kwestie,jakie mogliby wypowiadać bohaterowie przedstawieni na obrazie.. Wszystkie zdarzenia mają .tempa.. Przedstawienie pana Tomasza a) Pan Tomasz w młodości b) Poszukiwania żony c) Pan Tomasz w dojrzałym wieku 2.. Historia pana Tomasza i niewidomej, ośmioletniej dziewczynki jest długa/krótka.. Zadanie 7 /276 (z podręcznika) wykonaj w zeszycie.. Przeczytaj podane fragmenty i podkreśl wyrazy, które wskazują, że wydarzenia nie dzieją się współcześnie, w XXI.. Przedstawienie niewidomej dziewczynki.. 1 strofaponiższe zadania (notatkę o pisarzu, świat przedstawiony, bohaterowie, plan wydarzeń) można uzupełnić, wydrukować i wkleić do zeszytu.. Szkoła mikołajka 5.. Analizuj i interpretuj tekst liryczny oraz obraz Bociany (Karta pracy 1, ćwiczenia s.163) Karta pracy 1 Tęsknota za krajem 1.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Opis postaci dziewczynki 4.. Bohaterowie 4.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Pan Tomasz, już dojrzały mecenas, poszukiwał żony.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. 1.Powtórz informacje dotyczące zdania i jego budowy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt