Krajowa informacja podatkowa pytania i odpowiedziPamiętaj: wypełnij wszystkie obowiązkowe pola formularza.. Materiał został opracowany m.in. na podstawie wyroków sądów administracyjnych, orzecznictwa ETS, urzędowych interpretacji prawa podatkowego oraz materiałów informacyjnych Krajowej Informacji Podatkowej.Krajowa Infolinia Podatkowa.. PIT CIT VAT Akcyza Cło PCC, SD Podatki i opłaty lokalne Pozostałe podatki e-Deklaracje JPK ABC podatków Kontakt.Znajdź odpowiedź na swoje pytania.. Krajowa Informacja Podatkowa (KIP) uznała, że nie może odpowiedzieć na takie pytanie i .Krajowa Informacja Podatkowa, w skrócie KIP, rozpoczęła swoje funkcjonowanie 1 lipca 2006 roku.. Niekiedy mają oni bowiem problemy ze zrozumieniem przepisów i ich interpretacją, dlatego też korzystają z pomocy specjalistów.Krajowa Informacja Skarbowa Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Krajowy Telefon Interwencyjny KAS Reaguj na zagrożenia korupcyjne Brexit Indywidualny rachunek podatkowy Portal granica.gov.pl Portal PUESC Filmy i podcasty.. czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.. Informacje czy podatnik znajduje się w wykazie możesz sprawdzić na wybrany dzień, który przypada nie wcześniej niż w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym sprawdzasz podatnika.. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.. Jeśli chcemy zaczerpnąć informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych bądź prawnych oraz na temat wszelkich czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn, podatku od towarów i usług, możemy śmiało zadzwonić na KIP, czyli Krajową Informację Podatkową.Jednolity Plik Kontrolny - Pytania i odpowiedzi..

Pytania i odpowiedzi.

stopka Ministerstwo Finansów.. Aby zaliczyć nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym (względnie części zwrotu) na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych należy w pozycji P_54 wskazać część lub całość kwoty wykazanej w pozycji P_53.Podatki inne niż PIT, CIT i VAT czyli np. akcyza, PCC, wpłacisz tak jak dotychczas, czyli na rachunki podatkowe urzędów skarbowych, zgodnie z wykazem numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych Krajowej Administracji Skarbowej (obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.).. PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury .. Informacje prawne; Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Wiążące informacje stawkowe - wyszukiwarka; Objaśnienia podatkowe; Najczęściej zadawane pytania; Ogłoszenia .. PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury; .. Informacje prawne; Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Wiążące informacje stawkowe - wyszukiwarka; Objaśnienia podatkowe; Najczęściej zadawane pytania; Ogłoszenia .. Aktualności; .. Informacje podatkowe i celne .. Płacimy podatki.. Aby wyszukać odpowiedź na pytanie proszę skorzystać z wyszukiwarki tematycznej rozwijając pole wyboru TEMAT.Można także w polu SZUKAJ wpisać słowa kluczowe i uruchomić wyszukiwanie.Wyszukiwanie słów kluczowych odbywa się w wybranych tematach lub we wszystkich pytaniach, jeśli temat nie zostanie wybrany..

Najczęściej zadawane pytania.

Wprowadzenie takiej usługi stało się możliwe dzięki rozbudowie zasobów informatycznych Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.Formularz internetowy - pytanie e-mail.. Jednak z uwagi na fakt zmian w przepisach Tarczy Antykryzysowej sugerujemy sprawdzanie dat umieszczonych pod każdą odpowiedzią.. Infolinia: Z tel.. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie.. podatkowych i celnych: 1.1: 21.06.2019 13:38 Paulina Pawlik Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws.. Ogólna informacja podatkowa i celna udzielana jest przez Krajową Informację Skarbową różnymi kanałami komunikacji, również w formie elektronicznej - za pośrednictwem formularza w Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).. Za pośrednictwem formularza można uzyskać odpowiedź Krajowej Informacji Skarbowej na .Zakładkę stale rozbudowujemy o nowe pytania i odpowiedzi.. 3. podczas czatu z konsultantem.. Znajdziesz tam szczegółowe objaśnienia, na który rachunek .Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws..

Pytania i odpowiedzi zawarte w komunikatach.

PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury .. Portal Podatkowy Tu znajdziesz informacje o podatkach i rozliczysz się online.. podatkowych i celnych; Departamenty i biura; .. V. Świętokrzyska 12.. Za pośrednictwem infolinii eksperci podatkowi odpowiedzą na pytania dotyczące tematów .Prawie 150 tys. miesięcznie odpowiedzi udzielonych podatnikom i pracownikom urzędów skarbowych odnotowała Krajowa Informacja Skarbowa.. Aktualny stan prawny i zasady przyznawania danej formy pomocy są przedstawione w opisach poszczególnych rozwiązań, dostępnych na naszej stronie w .Krajowa Informacja Skarbowa.. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie.. FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo.. Zamówienia publiczne; Nabór; Zbędne lub zużyte środki trwałe .. Krajowa Informacja .Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, na stronie internetowej Portalu Podatkowego należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję Pytanie e-mail.. 00-916 Warszawa.. Wyjaśnienia i komunikaty; Informacje podstawowe; .. Za jej pośrednictwem jest możliwe uzyskanie odpowiedzi na pytania związane ze służbą celną oraz z interpretacją przepisów.Podatnik wysłał do Krajowej Informacji Podatkowej e-mail z prośbą o odpowiedź merytoryczną..

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo.

Baza jest prowadzona przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).Pytania do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) możesz przesyłać przez internetowy formularz (aby go otworzyć, kliknij w przycisk "Zadaj pytanie").. Pytania i odpowiedzi; e-Deklaracje; Jednolity Plik Kontrolny; Nowa matryca VAT; .. Jakie dane będzie już zawierać PIT-37 i PIT-38 udostępniony w ramach usługi Wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR .Pytania i odpowiedzi.. Zaznaczył jednak, że nie oczekuje odpowiedzi w formie wiążącej interpretacji prawa podatkowego.. zm.).Krajowa Informacja Podatkowa rozpoczęła działalność w 2006 roku, jednak od 2017 roku działa jako Krajowa Informacja Skarbowa (KIS).. KIS intensywnie tłumaczy zawiłe przepisy podatkowe .Krajowa Informacja Skarbowa; PIT.. Zamówienia publiczne .Rok 2018 rozpoczynamy kolejnym test sprawdzającym Wasze postępy w przygotowaniach do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego.. Na adres e-mail wskazany w formularzu prześlemy potwierdzenie przekazania pytania (wraz z nadanym mu numerem), a następnie odpowiedź.Informacje podatkowe i celne .. : (22) 330 0330 Z .Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws.. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.. Do tego odpowiedzi na pytania mailowe, czaty podatkowe i indywidualne interpretacje podatkowe.. Wybierz tematykę .. 23.06.2020 Od 1 lipca obowiązuje nowa matryca stawek VAT 1 listopada 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy wprowadzającej m.in. nową matrycę stawek VAT oraz wiążącą informację stawkową (WIS) (ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. poz. 1751 z późn.. podatki.gov.pl.. W tym celu w Portalu Podatkowym należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję Czat z .Informacje podatkowe i celne .. Inwestujemy w PolskęKrajowa Informacja Skarbowa, czyli KIS (przekształcona w 2017 roku z Krajowej Informacji Podatkowej - KIP) powstała w 2006 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony podatników.Niekiedy mają oni problemy ze zrozumieniem przepisów i ich interpretacją, dlatego też korzystają z pomocy specjalistów.krajowa informacja podatkowa.. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.Część druga zawiera pytania i odpowiedzi.. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.. Wiadomości .. Czytaj .Wybierz interesującą cię tematykę i znajdź odpowiedź na swoje pytanie.. Źródło: Krajowa Informacja Skarbowa.. Tym razem bierzemy na warsztat dział Organizacja i funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej.Tym razem zadajemy 4 pytania kontrolne, za które możecie zdobyć łącznie 8 punktów.Krajowa Informacja Podatkowa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt