Opowiadanie twórcze o prometeuszuWyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Dokładną datą jest rok od 1887 do 1888.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.a) tematu o charakterze twórczym (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np. rozprawka, artykuł, przemówienie).. Prometeusz był jednym z bóstw pomniejszych, synów Ziemi i Nieba.. Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.. Zwróć uwagę na wszystkie elementy w nim ujęte.. Proszę wybrać jeden temat.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270. .. Geneza czas i miejsce akcji Utwór opowiada o końcu XIX wieku i w tych czasach powstał.. WTOREK, 19.05.2020r.. 5 04-160 Warszawa Tel: +48 500 826 160, +48 515 359 321 Regon: 050501660 NIP: 542-02-12-438 KRS: 0000245014 XIII Wydział Gospodarczy w Warszawie Wysokość Kapitału Zakładowego 366 200 zł.. Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z szóstego działu -cz. II.Opowiadanie twórcze O Dedalu i Ikarze inaczej DziaÐo sie to h) staroŽgtnej Grecji, niedaleko Kretg, ale tak danno temu, Že nie niadomo,jak naprat.ode bg}o. Kreteýczgcg, którzg tego ranka spaceronali nad morzem, spostrzegli dnóc szgbujqcgch émia}kóh) z Rielkimi skrzgdÐami rzgmoconangmi rzemieniami do ramion.Opowiadanie twórcze Tworzenie opowiadania twórczego o Prometeuszu..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. - zagadki.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.- Znać treść mitu o Prometeuszu, str. 256-258, - Umieć napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu- str.269-270.. to akurat nie napisane przeze mnie tylko skopiowane ale sens wyszedł by ten sam więc :::Mit o Prometeuszu::.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Pomógł w oswojeniu zwierząt.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Ulepił on figurę ludzką z gliny i łez, a że człowiek był słaby, kruchy i bezradny wobec świata - Prometeusz wykradł bogom ogień, podarował go ludziom, by mogli się ogrzać i bronić się przed niebezpieczeństwami natury.Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny Więcej ; Opowiadanie twórcze - Wyobraź sobie, że losy Aliny i Balladyny potoczyły się inaczej… Więcej ; Opowiadanie z dialogiem o wakacjach WięcejTEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Grupa COGITO Sp.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. Ćwiczenia - do wyboru.. Przeczytaj z uwagą opowiadanie znajdujące się na stronie 270 w podręczniku..

Ustnie wykonaj 3.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.

Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Mit o Prometeuszu.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Zaloguj się .. On- Prometeusz, nasz zbawca.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Bogowie zapomnieli o nim, a on sam starał się być cicho i ostrożnie, żeby o nim w ogóle nie słyszano i mówiono.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel .JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. W podręczniku na str. 269 zamieszczone zostały niezbędne informacje związane z dzisiejszym tematem.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Zadanie: opowiadanie o prometeuszu Rozwiązanie: jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był prometeusz Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.2.

Każdy temat będzie wymagał odwołania się do obowiązkowej lektury szkolnej ORAZ/LUB do utworu bądź utworów samodzielnie wybranych przez ucznia.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Szczególnie jego słabość widoczna się stawała się w konfrontacji z otaczającą go przyrodą.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?. Przyniósł nam ogień, ciągnąc za sobą szczęście i dobrobyt.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Napisz inne zakończenie mitu.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. poleca 74 % .. Król Koryntu poszedł, ale nie wrócił.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Zadanie: napisz krótką notatkę o prometeuszu tytanie Rozwiązanie:prometesz był tytanem który stworzył człowieka aby pomóc mu w przetrwaniu na ziemi wykradł z olimpu dla nich ogień a gdy oszukał bogów składając ofiarę z tłuszczu i kości zeus skazał go na okropne cierpienie został przykłuty do kaukazu i sęp wyżerał mu wątrobe, która codzień odrastałaTEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. - zagadki.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na .. Prometeusz Tezeusz Ariadna Persefona Orfeusz Zad.. Prometeusz wykradł bogom Olimpu ogień i nauczył człowieka używania go.Mit o Prometeuszu - streszczenie, plan wydarzeń .. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.. Zapoznaj się z nimi.. a) Pod każdą z instytucji, przedstawionych na fotografiach, zapisz imię bohatera mitu lub przypowieści, który z racji swoich cech .• Mit o Prometeuszu - streszczenie • Mit o powstaniu świata - streszczenie • Mit o Syzyfie - streszczenie • Mit o Dionizosie (Bachusie) • Historia jabłka niezgody • Powrót Odyseusza - streszczenie • Orfeusz i Eurydyka - mit • Mit o Temidzie - streszczenie • Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie • Mit o Heraklesie .opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera..Komentarze

Brak komentarzy.