Doktor dolittle i jego zwierzęta streszczenieGłównym bohaterem książki jest tytułowy dr John Dolittle.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947.. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na .,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to klasyka literatury dziecięcej, jednak jestem pewna, że i dorośli zaczytają się w tej lekturze.. "The Story of Doctor Dolittle" z podręcznym słownikiem angielsko-polskim ("Doktor Dolittle i jego zwierzęta") autorstwa Hugh Johna Loftinga po raz pierwszy wydana w 1920 r. zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 2.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4..

Jak nazywały się zwierzęta Doktora Dolittla?

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Powieść zatytułowana „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >\'\'doktor dolittle i jego zwierzeta\'\' z czego czerpali wode na wyspie,kto dostal okulary od doktora.. Puszmi-Pulli.. Poprzez postać wzorowego weterynarza, mającego świetny kontakt zarówno z ludźmi, jak i wszelkimi innymi stworzeniami, powieść uświadamia nam jak ważne jest bycie dobrym dla reszty świata i troska o .Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947..

Co nosił na głowie doktor Dolittle?

Streszczenie krótkie.. 2009-11-08 14:42:31 streszczenie przygód sherlocka holmesa 2011-01-28 17:41:49 Proszę o dokładne streszczenie szczegółowe książki "Podróże Doktora Dolittle ".. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to pozytywny utwór, którego przesłanie dotyczy relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.. Jego papuga nauczyła go rozumieć mowę zwierząt i .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 4.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947.. Komu Doktor ukradł statek?Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. Małpy.. W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu..

Jak miał na imię doktor Dolittle?

2013-03-02 17:29:36Doktor Dolittle jest światowej sławy weterynarzem, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami.. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz pierwszy pojawiła się w listach do dzieci, które Hugh Lofting słał do domu z okopów .Doktor Dolittle i jego zwierzęta hugh loftinga streszczenie analiza interpretacja (Hugh Lofting).. Doktor popłynął na wyspę,żeby leczyć: Krokodyle.. Przejdź go!. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Wkrótce sława doktora Dolittle przekroczyła nie tylko niewielkie Puddleby, ale i całą Anglię.. Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Pierwszy tom zatytułowany „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Doktor szybko ustalił, że zwierzę było źle leczone, i rozpoczął właściwą terapię..

Gdzie mieszkał doktor?

3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Pierwszy tom zatytułowany „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza,…1.. Streszczenie, analiza, interpretacjaPlik Doktor Dolittle i jego zwierzęta.doc na koncie użytkownika elmerr1 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 1 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.nauczyła doktora mowy zwierząt.Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross Kategoria: Dla dzieci Długość: 2 godziny 35 minut Obowiązk.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga.Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Lekarz, którego.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (książka audio) .. Stało się to za sprawą jaskółek, które zaniosły wieść o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze aż do krajów, w których spędzały zimę.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 7.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.. Gdzie popłynął Doktor?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. do Niemiec..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt