Karty pracy rzeczownik czasownik przymiotnik klasa 4Filip jest leniwy.. Określ rodzaje zdań.. (uzupełnij zdania wyrazami) Karta pracy 61/2 (poz. 2) - Rzeczowniki i ich rodzaje; Karta pracy 66/5 (poz. 2) - Rodzaj przymiotnika i rzeczownika .Części mowy • Karty pracy • pliki użytkownika bryna17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Czasownik 05(1).gif, Czasownik 10(1).JPGKlasa czwarta.. Rzeczowniki występują w jednym z trzech rodzajów: męskim, ~ten chłopiec .. ODMIENNE CZĘŚCI MOWY - gazetka.doc.. .2018-01-22 - Karta pracy - czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.Obejrzyj film lub przypomnij sobie części mowy, przeglądając najważniejsze wiadomości poniżej.Rzeczowniki.. Czytaj więcej .. - Umiesz wskazać czasowniki w tekście.. Z podanego tekstu wypisz po 2 rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki.Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie IV 1.. Wzięły narzędzia ogrodnicze i przygotowały ziemię pod warzywnik.. Zwróć uwagę na podkreślone wyrazy.Odmiana rzeczowników .. Całymi dniami wyleguje się w wiklinowym koszyku na miękkiej poduszce.. Wiosna, wiosna jest już wokoło!. KATEGORIE "Na straganie" (1) "Sto dni" Napoleona (1) (1) 11 Listopada (2) .. Klasa I (1) Klasa IV (2) Klasa V (1) Klasa VI (1) Klasa VII (1) .. PRZYMIOTNIKI - KARTY PRACY; ODMIANA PRZEZ PRZYPADKI, LICZBY, OSOBY I RODZAJE; CZĘŚCI MOWY - ROZBIÓR GRAMATYCZNY ZDANIA - PRZYKŁADY .4 Ćw.. Przymiotniki.. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu..

(rzeczownik, czasownik, przymiotnik).

W nawiasach określ ich osobę, liczbę, czas i tryb.Edukacja wczesnoszkolna - klasa II Ramowy program nauczania Lekcja 7 1. .. Praca domowa.. mn., łamigłówka z hasłem; Karta pracy 36/4 (poz. 2) - Liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika.. P.Nie .Edukacja wczesnoszkolna - klasa II Ramowy program nauczania Lekcja 7 1.. NACOBEZU: - Potrafisz powiedzieć co to są czasowniki i na jakie pytania odpowiadają.. W piątek przywitałam moich uczniów kartą pracy, która posłużyła mi jako podsumowanie zdobytych wiadomości o rzeczowniku i czasowniku.. Każdy z nich połącz z czasownikiem, do którego się odnosi.Sprawdzian nr 1 Imię i nazwisko: .. Mała jaskółka wije swoje gniazdko.. Powtórzenie poznanych części mowy.. Razem z kolorowaniem wyrobili się chyba w 7 minut, więc poszło im .W podanym tekście podkreśl rzeczowniki na czerwono , czasowniki na zielono, przymiotniki na żółto..

Karta praca - rzeczowniki i czasowniki.

Publikuj u nas.. •Przygotuj papier .Katalog Agnieszka Malinowska, 2013-02-11 Mosty J zyk polski, Karty pracy Sprwdzian z j. polskiego dostosowany do mo liwo ci dziecka - rzeczownik klasa IV Ile sylab ma wyraz ?. fajny miły lepszy najgorszy przyjemny rzadki zła grzeczne Wnioski: Nie piszemy łącznie z przymiotnikiem Nie piszemy rozłącznie z przymiotnikiem Ćw.. 10 Do podanych niżej rzeczowników dopisz przymiotnik uczeń gra .Elżbieta Pietryka; miejscowość: Żelechów; dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII; nr: 3984Jan 22, 2018 - Karta pracy - czasowniki, rzeczowniki i przymiotnikiPlik RZECZOWNIK - TEST SPRAWDZAJĄCY DLA KLASY IV.doc na koncie użytkownika sowa52 • folder sprawdziany-ćwiczenia • Data dodania: 22 sty 2012Karty pracy zest.. W tym celu uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy: ekspertów i dziennikarzy.. Zapraszamy do publikowania na blogu!. Dziennikarze zadają specjalistom pytania dotyczące wskazanego zakresu tematycznego.. Gazeta była czytana przez Bartka.. Marta Brak komentarzy.. 9 Do każdego z poniższych przymiotników dopisz słowo nie, następnie zapisz wnioski.. Rzeczownik odmienia się przez przypadki i przez liczby..

Stopniowanie przymiotnika.

rzeczownika.. Przyleciały do nas ptaki i budują przytulne gniazda.. - Potrafisz określić czasy czasowników.rzeczownik, czasownik, przymiotnik Części mowy.. Nigdy nie zmienia swego rodzaju, a więc w zdaniach: „Na stole leży książka" / „Na stole leżą książki" rzeczownik „książka" występuje w tym samym przypadku (mianowniku), w dwóch liczbach (pojedynczej i mnogiej) w jednym rodzaju (żeńskim).Przymiotniki : .. Basia i Ola dostały nowe sanki.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!. Pisaniezpamięci: Jest zima.. 1.W poniższym tekście podkreśl przymiotniki.. Podane zdania przekształć z czasu przeszłego na czas przyszły.. Znajdź rzeczowniki.. Krok drugi: Uczniowie otrzymują karty pracy.. Tomek ma nowe narty.. czasowniki.. Trawa jest bujna i zielona.. Będę czekał przed kinem o 16.15.. Porównaj zdania w parach.. przymiotnik czasownik rzeczownik papuga koleżeński radosny telefon fruwa pije siedzi kolega ładny dobry jasny medal śpi dom czyta .. Wiosną Marzenka z mamą zrobiły porządek w ogródku.. 8 pkt; Przekwitły już krokusy i białe przebiśniegi.. Ułóż zdania z każdym z poniższych przymiotników (razem ze słowem nie ).. Dzieci ulepiły bałwana.. Temat lekcji: O siedmiu przypadkach ….. Czasownik nieprzechodni - nie może utworzyć strony biernej, np. Idę do teatru..

Krok trzeci:Karta pracy - czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.

Myślisz, że wiesz już, o co w tym chodzi?. O której się spotkamy?. Informacje o sprawdzianie Sprawdzian końcoworoczny klasy IICELE: - powtórzycie wiadomości o czasownikach, - poznacie czasy w jakich występują czasowniki.. Podkreśl czasowniki.. Opisujcie swoje szkolne działania, .. ( Imię i nazwisko ) Sprawdzian wiadomości o czasowniku w klasie VI, wariant A 1.W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. Czytają polecenie.. Rzeczownik dla klasy pierwszej.. Czasownik dokonany - wiemy, że czynność została zakończona, np.Więcej prezentacji i quizów na: - biała mewa, wysoka góra - małe pisklę, żółte piórko - wesoły dzień, gorzki orzech 5.. Nauczyciel tłumaczy cel zadania i daje dodatkowe wskazówki.. Formy pracy: indywidualna .. rozpoznaje w wypowiedziach podstawowe części mowy (rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik, zaimek, przyimek, spójnik) i wskazuje różnice między nimi; 4) rozpoznaje w tekście formy .Karta pracy 73/7 (poz. 3) - rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki; Karta pracy 73/8 (poz. 3) - czasowniki, przymiotniki, przysłówki; Karta pracy 74/7 - Przymiotniki i przysłówki; Łamigłówka: Ameryka Południowa - Czyja to flaga?. rozpoznajemy części mowy i kolorujemy flagi (rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek, liczebnik)KARTA PRACY Powtórzenie wiadomości o rzeczowniku- kategoria, rodzaj, liczba, przypadek.. Ma rude futerko w czarne prążki, więc trochę przypomina tygrysa.. 29 (poz. 2) - karty nr 3 i 5 wyszukaj w tekście i podaj l. Końcówki -OM i -Ą.. — Stanisław Lem.. Mały Jaś ma pięknego kota Filipa.. Podkreśl grupę, w której znajdują się rzeczowniki i przymiotniki rodzaju żeńskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt