Napisz opinie o lekturze w pustyni iw puszczyPrzeznaczone jest do wielokrotnego czytania.. 2010-10-26 14:45:29; Napisz ramowy plan wydarzeń lektury "W pustyni i w puszczy " 2012-04-03 14:10:25; Help.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Bohaterowie - Staś i Nel - zostali zmuszeni do odbycia długiej i męczącej podróży przez Afrykę.Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze świ.. Który bohater filmu "Sing" jest Twoją bratnią d.. "Kevin sam w domu" - którą postacią jesteś?. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Po raz pierwszy utwór ten ukazał się w 1910 roku w następującej prasie: ,, Kurier Warszawski'', ,,Dziennik Poznański'', ,,Słowo Polskie''.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat.. Z lektury "W pustyni i w puszczy " 2012-02-27 17:34:26Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Pytania zawarte w teście.Wypisz cytaty z lektury,, W pustyni i w puszczy '' 2012-01-08 17:48:38; Ułuż szczegółowy plan wydarzeń lektury 'W pustyni i w puszczy ' spotkanie ze słoniem.. Nie było ich w powieści.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Witaj na stronie Quizz.pl..

... Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. W książce nie brakuje momentów trzymających w napięciu jak i śmiesznych, ciekawych przygód dwójki przyjaciół.. Mirusinda 3 lata temu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 2010-12-03 20:43:40; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; wymień większość bohaterów" w pustyni i w puszczy" i powiedz kim oni są.. Z lektury" W pustyni i w puszczy " 2012-02-09 18:57:41; Pomożesz .. Piotrex123 5 lat temu.. Sprawdź ile o niej wiesz!. To naprawdę fantastyczna opowieść.Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. 2012-02-12 .Problematyka.. Lektura jest napisana prostym językiem, fajnie się ją czyta.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Jak daleko zaszedłbyś w programie "Azja Express.W pustyni i w puszczy ksiażka Henryka sienkiewicza opowiada o przygodach Nel i Stasia..

W pustynii i w puszczy.

Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".. Udostępnij.. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. Skomentuj.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.Wymień mi bohaterów z książki W pustyni i w puszczy.. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. 2011-09-30 17:25:59Nel czuje się już o wiele lepiej, tęskni coraz bardziej za domem i rodzicami, ciągle pyta kiedy ich w końcu zobaczy.. Przeżyli oni wiele przygód.. nie nazywał Jej.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści pt. „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Inne tryby testu.. Dziewczynka ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i dużo wdzięku.. Często w szkole jest dedykowana jako lektura.. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Jest przystępnie napisane, przez co przyciąga uwagę.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''.. a my powiemy Ci jakiego gatunku książkę można napisać o Twoim .TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?.

Test wiedzy o słynnej lekturze!

Próbuję ja pocieszać, ale mi też jest ciężko.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.Witam, Książka w Pustyni i w puszczy opowiada nam o dziejach malutkiej Nel i jej przyjaciela Stasia, którzy zostali porwani.. Nie było w powieści Kalego.. 2012-03-07 14:11:15; Kim był Kaliopuli z lektury pt. ,,W pustyni i w puszczy '' ?. Skomentuj.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy o słynnej lekturze!. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Przypuszczam , że nie przeczytasz tego listu, jednak mam nadzieję, że myślisz o swoim synu, tak jak ja nigdy nie zapominam o Tobie.25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..

:) 2010-10-11 16:10:09; Streszczenie książki w pustyni i w puszczy.

To nie zwierzęta.Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15; list zachęcający do przeczytania zemsty ksiązki pomocy 2009-05-19 08:18:48Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Recenzja ,,w pustyni i w puszczy'' Recenzja z „W pustyni i w puszczy" W pustyni i w puszczy jest moim zdaniem dość ciekawą książką.. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Rozwiąż test!Książka "W pustyni i w puszczy" opowiada o przygodach chłopca Stasia Tarkowskiego i Neli Rawlison mieszkających w Port Saidzie.. 2012-12-14 18:59:18; Jakie pytania można zadać do lektury,,W pustyni i w puszczy '' ?. Quiz w Poczekalni.. Napisz do nas.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .. 48 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera 16 pytań.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest angielką, jej tata to pan Rawlison, jeden z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.Zadanie: dlaczego warto przeczytać powieść ,w pustyni i Rozwiązanie:moim zdaniem warto przeczytac powiesć 39 w pustyni i w puszczy quot , ponieważ gromadzi w sobie bardzo wiele ciekawych historii i mozemy sie dzieki niej bardzo wiele dowiedziec i nauczyc ukazuje ona m in odwagę rozum i mądrość stasia który odważnie broni małej nel i swych towarzyszy od wszelkich niebezpieczeństwCzas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Rozwiąż test.. Autor umiescil w niej,jak wielka jest milosc ojca do dziecka,i na co moze sie poswiecic kazdy rodzic, by tylko jego dziecko nie cierpialo.Wazna tez jest przyjazn dwujki dzieci, poniewaz dzieci roznila pewna odleglosc czasu w latach, a mimo to nawzajem opiekowali sie soba nawzajem w trudnych chwilach.Autor .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt