Kim była pestka z lektury ten obcy2011-01-10 16:52:32; To pytanie jest dlatych którzy znają lekture ,,Ten obcy ''.. W kim podkochiwał się Zenek?. Kim był Dunaj i co wynikło z tego, że ktoś w niego rzucał kamieniami?. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Podobne pytania.. Dowiadywali się, że ma ona różne oblicza, często wymaga poświęcenia i nie tak łatwo ją zdobyć, a potem utrzymać i pielęgnować; że wymaga nie tylko brania, ale przede wszystkim dawania.. UWAGA!. Po kilkunastu krokach, w miejscu gdzie żywopłot załamywał się pod prostym kątem i tworzył ochronę od strony pola, Zenek stanął, znowu się roześmiał i odgarnąwszy niedbałym ruchem włosy, powiedział niegłośno:Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Pestka była ładną dziewczynką o szarych oczach i czarnych włosach.Była rada, że woda wylewa się z rynien z głośnym bulgotem, a po szybach przelatują nowe i nowe fale deszczu, odgradzając małą kuchenkę od świata.. Zostało zamieszczone w zadaniach dla klasy na <Teams> i najlepiej byłoby tam je edytować iTen obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie..

kim były ulka zalewska i pestka ubyszówna z TEN OBCY?

79% Porównanie Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny, głównych bohaterek lektury Ireny Jurgielewiczowej "Ten Obcy".. Dziewczynka była bardzo praktyczna.Jeden z bohaterów powieści "Ten Obcy" to Julek Miler - najmłodszy z grupy dzieci z wyspy.. 2012-01-17 17:36:05 Scharakteryzuj postać pestki "Ten obcy " 2010-11-05 17:28:21 Kim byli rodzice pestki z ten obcy 2012-03-19 17:35:40Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Co się stało z ojcem Pestki z lektury pt. "Ten obcy" ?. Czytaj dokładnie pytania i odpowiedzi.. Pestka Ubyszówna Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu..

Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.Kim była Pestka i Ula z lektury Ten Obcy.

Uważnie przeczytajcie poniższe pytania i odpowiedzi.. - nie chciał iść do szpitala, Z jakiego miasta pochodził Zenek?. obie bohaterki są ładne i mają zgrabne i szczupłe sylwetki.TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI Z LEKTURY"TEN OBCY" !. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Zaznacz tylko 1 odpowiedź!. Urszula Zalewska i Pestka Ubyszówna są głównymi bohaterkami powieści Jreny Jurgielewiczowej pt,,Ten Obcy".. Podobne pytania.. Zaznaczcie ją.. To zadanie na ocenę.. nie ma takiej odpowiedzi w książce.. Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. 0 0 Odpowiedz.. "TEN obcy " 2009-10-21 16:41:26; Kogo szukał zenek "Ten obcy " 2009-10-21 16 .Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Nie zważając na niemy protest przyjaciółki, postanowiła pobiec po Mariana i Julka.Bohaterowie utworu „Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.. Nie była zła.. Niedaleko od osady Olszyny na Młynówce jest wyspa.. Zenek nie był u Uli, tylko właśnie u Pestki.TEN OBCY Irena Jurgielewiczowa * * * Rzeka Młynówka płynie wśród ugorów, piasków i lasów.. Chodziła do klasy z Ulą Zalewską, która także spędzała wakacje w Olszynach..

Mało kto ją zna, bo miejsce jest odludne, a poza tym wyspa powstałaKim była Ula z lektury,,Ten obcy" Jaki miała charakter????

2010-10-05 15:48:09; Dlaczego .Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Czasami zachowywała się jak chłopak i lubiła się bić.. Dlaczego Pestka była zła, gdy dowiedziała się, że Zenek był u Uli?. Dziewczynki przyjaźnią się , mimo , że są zupełnie inne.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.. - w sierpniu, Czego przestraszył się koń?. Powodzenia!. - z Ulą, Dlaczego Zenek uciekł od doktora?. zadanie dodane 12 listopada 2011 w Język polski przez użytkownika m127 ( -100 ) [Szkoła podstawowa]Rozwiąż dobrze zadania!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPestka Ubyszówna miała ok. trzynastu lat.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .. Zagniewana Pestka była pewna, że nie zna intruza.. Jest on uczniem szkoły podstawowej.. Ma spiczaste uszy i bystre, ciemne oczy.Jak dobrze znasz lekturę "Ten Obcy"?. Zawsze tylko jedna jest prawidłowa.. W kim zakochał się Zenek?. Kto ukradł jabłka?. :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZ którą z postaci lektury Ten obcy nabardziej chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.Opisz charakter wybranej postaci..

Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy " na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".Drodzy szóstoklasiści!

Ula Zalewska, Pestka Ubyszówna, Marian i Julek to zgrana paczka przyjaciół.Porównanie Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny, głównych bohaterek lektury Ireny Jurgielewiczowej "Ten Obcy".. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.. Na wakacje przyjeżdża z matką do Olszyn.. - traktora, Jaką sumę pieniędzy ukradł Zenek?. 1 0 Odpowiedz.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Ma rodziców i kuzyna - Mariana Pietrzaka.. Jej ojciec pracował w biurze.. Julek jest bardzo niski i chuderlawy.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. - 50 zł, Co zbierała Ula u sadownika .Przeczytaj uważnie fragment powieści „Ten obcy" i wykonaj związane z nim polecenia.. Jaką sumę pieniędzy ukradł "obcy"?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 30zł .Postanowiła porozmawiać z mamą na temat Zenka, mimo iż wiedziała, że mama się tym przejmie.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.- Cydzikowa, Z kim Zenek dogadywał się najlepiej?. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-11-15 18:02:16.. - Wrocław, Kiedy kończy się akcja?. 0 ocen | na tak 0%.. Była bardzo ładna i wysportowana.. 1 ocena | na tak 100%..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt