Napisz opowiadanie o szewczyku dratewceKto pomógł szewczykowi w wykonaniu pierwszego zadania ?. Napisz tez jakie zachowania szewczyka swiadcza o wybranych przez ciebie cechach1.Wędrówka szewczyka Dratewki przez las.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Wersja oryginalna Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.17 Lubelskie, Kraków 1962, s.192-193 Porównaj Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.8, Krakowskie, 1963, s.45-46 Krakowska wersja jest bardzo piękna i ciekawa, jednak większość dzieci zna dobrze "SzewczykaSzewczyk dotarł do miasteczka, w którym była wielka wieża.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Zrozpaczony i zasmucony tym szewczyk, ujrzał płynącego właśnie po stawie wielkiego kaczora.. Wydanie to jest dobrze napisane, polecam więc jego zakup, naparawdę warto mieć.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży..

Oprócz: Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Szewczyk Dratewka wiódł życie ubogiego szewca, mimo że nie miał dużego dobytku, to był pogodnym i dobrym człowiekiem.. W tej wieży zła czarownica zamknęła piękną pannę.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.6.. Księgarnia, Literatura dla dzieci i młodzieży.. Postanowił pomóc im i odbudował ich kopczyk.. iedak był z niego a biedak!. Opowiada ona ciekawą historię o Szewczyku Dratewce, z którą zapoznać powinno się każde dziecko.. a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym,jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadania czarownicy.pamiętaj,że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech części np;jak to się zaczeło,co się wydarzyło później,jak to się skończyło.proszę o pomocSzewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych..

Szewczyk pomyślał, że wykonanie tego zadania zajęłoby mu rok, i zasmucił się.napisz w zeszycie ,jakim mlodziencem byl Szewczyk Dratewka.Skorzystaj z okreslen wybranych z ramki.

Mimo że lubił pracować, był bardzo biedny.. 2.Dostrzeżenie zniszczonego mrowiska na skraju drogi.. 5.Dalsza wędrówka.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Konspekt lekcji języka polskiego, „Szewczyk Dratewka" Temat: W świecie przygód Szewczyka Dratewki.. 3.Pomoc biednym mrówkom.. Cele lekcji: Uczeń: - zna treść lektury o Szewczyku Dratewce, - potrafi opowiedzieć losy bohatera, - opowiada treść wskazywanych ilustracji, - przy pomocy tekstu ustala kolejność zdarzeń przedstawionych w utworze,Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania.. Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. .Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. 8.Dotarcie do miasteczka.. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez niedźwiedzia i .Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętom.. Wybierz książkowe zdjęcia aesthetic, a my powiemy Ci jakiego gatunku książkę można napisać o Twoim życiu!Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem ..

Ludzie w miasteczku powiedzieli Dratewce, że piękną pannę można wyzwolić z niewoli czarownicy, ale trzeba wykonać trzy zadania, które czarownica wymyśli.Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Bajkę o dzielnym i pomocnym Szewczyku Dratewce również czytała mi mama.. Aby moi uczniowie doświadczyli jeszcze innych form zabawy lekturą 21 listopada udajemy się do teatru na interaktywne przedstawienie „Szewczyk .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Forum, komentarze, oceny, opinie dla Szewczyk DratewkaRe: O Szewczyku Dratewce Post autor: Dany » 2020-04-23, 16:47 Koniec miesiąca, utwór przenoszę do limeryków, tam też można czytać, komentować i odpowiadać na komentarze.Jest to bardzo dobra książka, którą warto kupić młodemu czytelnikowi.. Idąc leśną ścieżką, napotkał zniszczone mrowisko.. 9.Królewna uwięziona w wieży.jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.. Chodził od miasta do miasta i łatał buty.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!.

I rzeczywiście dzięki wspólnym wysiłkom udało im się odnaleźć kluczyk, który jedna z rybek przekazała kaczorowi, a on oddał go Dratewce.Napisz opowiadanie o szewczyku dratewce SandraUsiaFruzia SandraUsiaFruzia Był sobie szewczyk Dratewka.

7.Dokarmienie głodnych kaczek.. Królowa mrówek podziękowała Dratewce i wspomniała, że postara mu się .Król w podzięce za bohaterstwo i spryt Szewczyka, hojnie go wynagrodził.. Bardzo mi się podobało, że w wykonywaniu trudnych zadań pomogły mu zwierzątka, którym on wcześniej udzielił pomocy.Bajka z serii „Bajki polskie" Legenda o Szewczyku Dratewce Nr ISBN 978-83-950606-2-5 Format A3 - 297×420 mm Liczba kart: 19 Sugerowany wiek czytelników: od 4 do 11 latSzewczyk Dratewka - opinie, komentarze o produkcie.. Postawiła przed nim wielki kosz pełen maku wymieszanego z piaskiem i zamknęła go w komnacie.Dratewka miał do rana oddzielić od siebie ziarenka.. O bohaterskim czynie Szewczyka świadczy też Smocza Jama i figura wawelskiego, ziejącego ogniem smoka, którą do dziś można zwiedzać w Krakowie.Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia.. Wtem wszystkie ryby i kaczuszki postanowiły (zgodnie z obietnicą) udzielić mu pomocy.. pomocny,przyjazny, zyczliwy,odwazny, dzielny, smialy,samolubny, zly, tchorzliwy, bohaterski wesoly.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?. Niestety, nie jest on miły i uczynny.. Miasto zostało więc ocalone, a wśród mieszkańców znów zapanował spokój.. a) napisać list b) wysprzątać zamek c) wyłowić złoty kluczyk ze stawu 8.. 6.Napotkanie uszkodzonej barci i pomoc pszczołom.. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Całym jego majątkiem były torba i skromne odzienie.. Czarownica wyznaczyła szewczykowi pierwsze zadanie do wykonania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt