Liczebniki porządkowe ćwiczenia niemiecki1.Liczebniki porządkowe język niemiecki W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy .. Źródła danych: Dane na podstawie serwisów Wikipedia i Wiktionary na licencji: CC BY-SA 3.0.. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.Liczebniki główne i porządkowe — język niemiecki oraz zapis słowny liczb w tym języku.W języku niemieckim występują następujące grupy liczebników: - liczebniki główne die Kardinalzahlen - liczebniki porządkowe die Ordnungszahlen - liczebniki ułamkowe die Bruchzahlen - liczebniki dziesiętne die Dezimalzahlen - liczebniki nieokreślone die unbestimmten Zahlen , np.: wenig (mało), viel (dużo).. Liczebniki główne odpowiadają na dwa pytania: wie viel?Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Do kluczowych umiejętności w języku niemieckim zaliczamy posługiwanie się liczebnikami, liczbami.. : Piąte ćwiczenie jest bardzo trudne.. Widziałam (2) kominiarzy.. g.Zasada tworzenia liczebników porządkowych + ćwiczenia ----- Nasz E-BOOK: http:.Liczebniki porządkowe w niemieckim, am / der ?.

Liczebniki porządkowe - podsumowanie.

B1, B2) Liczebniki porządkowe (B1, B2) ← poprzednia lekcja następna lekcja → Pierwszy, drugi, trzeci - to właśnie liczebniki porządkowe.. e. Przeczytałam t ę ksi ążkę (3) razy.. Nie za dobrze poszło?. Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku .Liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i dalej.. Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy.. Gramatyka j. niemieckiego‎ > ‎ .. Ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, oraz kwoty w języku niemieckim.. Od roku 2000 podaje się wszystkie cztery cyfry jako jeden liczebnik główny.Liczebniki porządkowe najczęściej występują z rodzajnikiem określonym.. Liczby po niemiecku.. Autorzy strony nie gwarantują ich poprawności i kompletności.Liczebniki niemieckie.. Opuszcza się go przy nazwach władców i papieży, jak widzimy w tabelkach powyżej.. - Liczebniki kl.1 - Liczebniki - liczebniki 1-10 - Liczebniki - Liczebniki - liczebniki porządkowe 1 - 10 - Liczebniki - LiczebnikiLiczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t(e) (do 20) - st(e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel..

Niemieckie ćwiczenia.

Liczebniki niemieckie powyżej liczby 12 czytamy od tyłu.. Książki do nauki niemieckiego dla dorosłych i młodzieży — przegląd .Liczebniki porządkowe - język niemiecki.. Odpowiada na pytania: ile?. : To jest mój pierwszy mąż.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).Liczebnik - ćwiczenia Ćw.. Dzieci bawiły si ę (4) zabawkami.. : Rafael Nadal był trzeci.. Rozpocznij testLiczebniki porządkowe - Ordinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. 25 pytań Język niemiecki beata2003pl.. Tak samo liczebniki powyżej 20.. Wyłączenia odpowiedzialności: Dane dostępne na stronie mogą zawierać nieścisłości i błędy.. Liczebniki po niemiecku.. Sprawdź, czy umiesz je po niemiecku.. - AM.. 31.01 - DER.. i tak na zmiane am/der/am/der/am.. i nei wiem czym to się różni.. znam regułkę, że 1-19 dodajemy -TE a powyżej 20 -STE.. ale czy jest jakaś różnica w der i w am?. : Mieszkam na drugim piętrze.. Mam w pracy domowej wpisac słownie daty w zdania.. i jest np. 19.03. : To już czwarty raz, jak oglądam ten film.. Wyróżniamy: liczebniki główne - odpowiadają na pytanie: ile?, opisują liczbę czegoś, np. dwa, pięć, siedemnaście, tysiąc liczebniki porządkowe - odpowiadają na pytanie: który?, opisują kolejność czegoś, np. drugi, piąty, siedemnasty, tysięczny Większość liczebników odmienia się przez przypadki.Liczebniki porządkowe po angielsku: 1st, first, 2nd, second, 3rd, third, pozostałe z końcówką -th. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty..

Wymowa liczebników oraz ćwiczenia.

Ponadto liczebniki porządkowe odmieniają się jak przymiotniki, czyli w zależności od rzeczownika, który określają, przybierają końcówki -o, -a, -i, -e:Liczebniki porządkowe niemiecki tworzy się w sposób bardzo prosty.. Podając datę roczną, podaje się dwie pierwsze cyfry jako liczebnik główny, dodaje się słowo „hundert" i na końcu - dwie ostatnie cyfry jako liczebnik główny.. 21 czytamy dosłownie 1 i 20 (ein_und_zwanzig).playEste es mi primer marido.. Liczebniki główne.. Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzy się poprzez dodanie do liczebnika głównego przyrostka -te, przy czym istnieją wyjątki, .. Ćwiczenia online: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.Liczebniki porządkowe - ćwiczenia język niemiecki.. b. Marek dostał dzisiaj (2) jedynki.. Numery od 1 do 20: molto facile (8 cwiczenia .Die Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim - ćwiczenie online Zapisz słownie podane w nawiasach liczebniki porządkowe.. Aufgabe 1 Zapisz słownie następujące liczebniki porządkowe!. f. Poszłam na spacer z (2) kotkami.. erste - pierwszy zweite - drugi dritte - trzeci vierte.Liczebnik to odmienna część mowy..

Cyfry w języku niemieckim.

*Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzymy poprzez dodanie końcówki -te lub -ten do liczebnika głównego.. Polecenie: Write the ordinal number in words.Liczebniki porządkowe jezyk niemiecki Liczba wyników dla zapytania 'liczebniki porządkowe jezyk niemiecki': 749 Klasa 4 - liczebniki porządkowe 1-10 Teleturniejliczebniki 1 - Liczebniki 1.. 1 Wstaw odpowiedni ą form ę liczebnika głównego.. a. Przygl ądał si ę (3) goł ębiom..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt