Opis weekendu po niemiecku w czasie przeszłymRobiło się ciemno.. podaje oryginał po polsku i moją propozycje po niemiecku :) ta praca musi być w czasie prateritum.. Napisz jak dlugo bedzie trwała podroz i co bedziesz robic .Praca w wakacje - wady i zalety / Ferienjob - Vor- und Nachteile.Zatrzymaliśmy się w hotelu „zielona plaża".. W domu zjadłem obiad, potem zrobiłem moją pracę domową.. Czasownik „essen" wędruje na sam koniec zdania jako Partizip II:Opisz w czasie przeszłym " Perfekt" swój wczorajszy dzień [10 znań] Po niemiecku 2012-02-06 21:40:52 Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19Opis wakacji w formie dialogu po angielsku w czasie przeszłym.. Czasownik modalny jest wtedy na końcu zdania w bezokoliczniku: „Wir haben auf dich warten müssen.". Chciałabym aby brzmiał on : W ostatni weekend bardzo duzo się działo.. Jem obiad.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Charakterystyczna odmiana tych czasowników zostaje również zachowana w czasie przeszłym Imperfekt.W szkole napisałem dwie klasówki.. O 23 poszedłem spać.. 87% Im Jahr 2100.. (opis przyszłości) Czas .Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.2.. Dostałem kilka pozytywnych ocen.Czasowniki modalne występują w zdaniu niemieckim przeważnie z drugim czasownikiem, który umieszczamy na końcu zdania w formie bezokolicznikowej..

Mein Wochenende - wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt.

W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. Perfekt jest czasem złożonym.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. czas Perfekt weekend Wochenende wypracowania.. W piątek po szkole wyszłam z przyjaciółmi do kina i na lody.. Hotel był duży i piękny.. Zrób opis rodziny mają w nim byc zawarte zainteresowania wiek wykonywany zawód rodziców cechy .Opis weekendu w czasie Partizip ii -niemiecki 2012-01-07 21:17:30 Sprawdzicie druga czesc opisu weekendu po angielsku ?. 25 kwietnia 2010 Odsłon: 24 238 3 komentarze.. Opis dnia po angielsku: przysłówki częstotliwości Aby mówić o czynnościach, które wykonujemy codziennie, co drugi dzień bądź tylko co jakiś czas przydadzą nam się przysłówki częstotliwości (frequency adverbs) .Czas Präteritum jest czasem przeszłym używanym najczęściej w opowiadaniach, opisach zdarzeń, baśniach.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. O 14:25 pojechałem do domu.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Zjadłam obiad.. W szkole byłem 7 godzin.. poj., które nie .Weźmy pod lupę zdanie w czasie teraźniejszym: „Ich esse eine Pizza.". Czasami wstawaliśmy wcześnie i szliśmy na wycieczki.Opis czasu Czas Past Continuous opisuje przeszłe zdarzenia niedokonane, trwające w danym momencie w przeszłości, a także czynności odbywające się w tym samym czasie bądź przerwane przez inną czynność..

... 88% Opis dania po niemiecku.

pisemna z angielskiego matura rozszerzona angielski matura z angielskiego mickiewicz konrad wallenrod mickiewicz pan tadeusz opis .W tym wpisie znajdziecie także trzy przykładowe opisy dnia po angielsku.. Uczę się j.angielskiego 2 godziny.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. 84% Opis dnia w czasie .Czas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. 2009-05-31 12:41:05 opis choinki po angielsku 2010-12-20 15:27:52Przydatność 65% List z wakacji po niemiecku w czasie Partizip II (przeszłym) Berlin, den 13.12.2009 Liebe Ania, meine Sommerferien habe ich in Wien verbracht.. Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail.. Następnie zjeadłem śniadanie, spakowałem ksiązki i wyszedłem do szkoły.. prosze o sprawdzenie podanego tekstu.. Szczególnie w języku mówionym.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Opisz swój nieudany weekend w czasie przeszłym zadanie dodane 22 listopada 2010 w Język angielski przez użytkownika uczennica ( -3,240 ) [Szkoła podstawowa] językPrzedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Libe Torsten, Meine Sommerferien habe ich in disem Jahr am See verbracht..

Łukasz Tyczkowski.Język niemiecki - opis weekendu w czasie przeszłym.

durften.. min.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. W sobote rano posprzątałam dom i wybrałam sie z mamą na zakupy.Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim.. czasowniki nieregularne w odmianie mocnej, tworzą Präteritum od tematu, tj. po odrzuceniu końcówki bezokolicznikowej -en, temat ulega zmianie na nieregularny w czasie przeszłym - przez zamianę samogłoski rdzennej (np. e na a), następnie dodaje się końcówki osobowe czasu teraźniejszego z wyjątkiem 1 i 3 osoby l. O 13 mam kurs j.angielskiego.. Wstałem o 7 rano i umyłem się.. Używamy go również opisując rozwijającą się sytuację (np.. W czasie Präteritum 1. os. i 3. os. mają zawsze takie same formy.Obiad mam o 15:15.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Po obiedzie mam czas wolny.. Później sprzątnąłem mój pokój i zjadłem kolację.. Wrociłam pożno więc odrazu poszłam spać..

).Opisz wczorajszy dzień w czasie przeszłym, co robiłeś itd.

Były tam 2 baseny, duży ogród, siłownia i restauracja.. Wieczorem grałem na komputerze i czytałem książkę.. 3,081 wizyt.. Składa się on z czasownika ,,haben" (mieć), lub ,,sein (być)" odmienionego w czasie .Proszę o pomoc !. zadanie dodane 12 lutego 2012 w Język angielski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła średnia] praca; kontrolna; z; języka; angielskiego; 0 głosów.. ( w ferie Napisz zdania w czasie przeszłym po niemiecku 2012-05-04 16:22:22.. Po południu poszłam do domu.. Opis ferii zimowych po niemiecku ( tylko nie z tłumacza ) w czasie teraźniejszym Daje naj i 53 pkt za dobra odpowiedz !. 1 odpowiedź.. Każdego dnia było bardzo słonecznie i gorąco, w związku z czym mogliśmy pływać w morzu i leżeć na plaży.. Czas Präteritum używany jest najczęściej w formach pisemnych.. Następnie mam trening światkówki.. Ma ktoś może wspomnienia z wakacji po niemiecku ( w czasie przeszłym) około 15-20 zdań lub mniej.. W domu odpoczywałam.. — Przeczytaj też wpisy o czasie przeszłym .Czas przeszły Perfekt, jest drugim czasem przeszłym w języku niemieckim, jest on używany w rozmowach, pytaniach, odpowiedziach, używamy go wszędzie tam, kiedy mówimy o czynnościach przeszłych dokonanych.. ;) W sobotę śpię długo.. Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych.Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.Opis weekendu po niemiecku.. W czasie przeszłym czasowniki pojawiają się głównie w czasie Imperfekt (Präteritum).. Zrobiłam zadanie domowe.. Jeżeli chcesz powiedzieć to samo zdanie w czasie przeszłym Perfekt, musisz na drugim miejscu w zdaniu wstawić odmieniony czasownik posiłkowy.. Na lekcji w-f grałem w koszykówkę.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. Jem śniadanie i ubieram się..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt