Postacie drugoplanowe lektury o psie który jeździł kolejąMają kształt ogromnego buta.. Udostępnij.. Postacie drugoplanowe: zawiadowca, dzieci zawiadowcy, kucharz z pociągu ekspresowego, dwoje staruszków, naczelnik dyrekcji kolei, wuj zawiadowcyO psie który jeżdził koleją.. Marta.G 2 lata temu.. Serdecznie polecamy!Praca z lekturą stała się prawdziwym wyzwaniem dla nauczyciela.. Co wiemy o Włoszech?. 2011-10-16 20:17:42 Jakie macie pomysły na inne zakończenie książki O psie który, jeździł koleją ?Postać tytułowa: Bohaterowie drugoplanowi: Zadanie 2.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Odpowiedz na te pytanie prosze one tez jest o psie ktory jezdzil koleja .. Podział klasy na 2 grupy.. Wydanie z opracowaniem autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 12,19 zł .. - Ogłoszenie w prasie // Ogłoszenie "na słupie" Piszemy list do zawiadowcy stacji1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. Bohaterska śmierć psa - uratowanie życia małej Adele.o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.

Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze „RUCH" Rok wydania: 1967 Główny bohater: pies Lampo.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Dzisiaj tylko niektóre dzieci chętnie sięgają po książki.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Pies został u niej przez całą zimę i sam wrócił do domu.. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęćBohaterowie O psie który jeździł koleją 1 Zobacz odpowiedź Odpowiedź Sprawdzona przez Eksperta-Pies- Lampo, .Książka O psie, który jeździł koleją..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

: PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA.. Skomentuj.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .10.. O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Która postać z "Hobbita" jest Twoją bratnią dus.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem .10.. Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Okazało się jednak, że naczelnik stacji kazał zawiadowcy pozbyć się psa.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Która postać z "Hobbita" jest Twoją bratnią dus.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem .. • 5 miesięcy temu.. 2012-02-06 17:47:23 Popularne zadaniaZadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacie"O psie, który jeździł koleją" to lektura sugerowana dla klasy 3..

Rozwiązanie indywidualne krzyżówki - hasło Pisarski 2.Tytuł: "O psie, który jeździł koleją."

Wydanie z opracowaniem.. Publikacja zawiera (moim zdaniem) ciekawy dla dzieci cykl pracy z lekturą w klasie III ,,O psie, który jeździl koleją".. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Skomentuj.. zosia1011 3 lata temu.. Zawiadowca wysłał więc Lampo do swojego wuja na Sycylię, ale i .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.• O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Oskar i Pani Róża - streszczenie,problematyka, charakterystyka Oskara • Karolcia - streszczenie, plan wydarzeńZobaczymy czy dobrze pamiętacie tą lekturę.. Udostępnij.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?- lektura R. Pisarskiego O psie, który jeździł koleją, - podręczniki i zeszyty, - karty pracy dla poszczególnych grup i dla uczniów, - mapa Europy, - mapki Włoch dla każdego ucznia, - krzyżówka dla każdego ucznia Przebieg lekcji: 1..

Temat dnia: Spotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO „O psie, który jeździł koleją".

1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Opisujemy Lampo; Lampo zaginął!. Wielokierunkowa aktywność uczniów: Przyrodniczo-społeczna: Pies przyjacielem człowieka, znane miasta we Włoszech, kierunki świata.Play this game to review Other.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Na cholewie, a takŝe na"O Psie,Który Jeździł Koleją" 2016-05-21 14:10:53 Jakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją"?. i w jakiej kolejności?. Można zrealizować cały cykl zajęć, bądź wybrać niektóre jego części.Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.Test z tresci lektury o psie który jezdził koleja O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego - Empik: 13 Wrz 2012 Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.Lektury (19816) Literatura (12806) Obyczaje (3665) Plastyka (19033) .. Jakie miasta odwiedził pies Lampo z książki " O psi który jeździł koleją "?. Autorem książki jest Roman Pisarski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt