Przygoda z cyklopem plan wydarzeńWykopaliska archeologiczne coraz bardziej potwierdzają istnienie tej kultury i zgodność przekazu homeryckiego z historią.Przygody Odyseusza — książka Jana Parandowskiego wzorowana na starożytnej Odysei.. Dostrzeżenie lwa na skale pośrodku wąwozu.. 61% Plan wydarzeń "Przygód Odyseusza" 68% .Cyklop prosił ojca, Posejdona, o pomszczenie krzywdy wyrządzonej przez Odysa.. U czarodziejki Kirke - towarzysze Odyseusza zamienieni w świnie.Jak Odyseusz oszukał cyklopa - opis przygody.. Pojmanie Don Kichota i odstawienie go do domu.. Walka z wiatrakiem, bitwa z owcami i przygoda z mulnikiem.. Niepomyślne wiatry Eola.. do którego włożył kół z drewna i włożył je w oko cyklopa.. Streszczenie tego utworu, podobnie jak opisy bohaterów i plan wydarzeń, mogą się przydać podczas omawiania tej lektury.Zadanie: plan wydarzeń książki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 udział króla itaki w wojnie trojańskiej podstęp odyseusza wprowadzenie konia do miasta Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Gdy odjeżdżał, Kirke wyjawiła mu, że z woli bogów musi udać się na krańce zachodu, wywołać z podziemia duszę wróżbity T e r e z j a s z a, który poda mu rady na dalsze życie.. Przygoda Odyseusza z Polifemem..

/ Plan wydarzeń.

Razem z mamą i dwójką rodzeństwa mieszkał na stodole.. Stworzone przez Homera dzieła ukazują barwny świat kultury mykeńskiej, która istniała na terenach dzisiejszej Grecji od 1700 do 1200 r. p.n.e.. Po długiej żegludze Odyseusz dotarł w końcu na miejsce, gdzie za pomocą wina, miodu, wody zmieszanej z odrobiną mąki, a także krwi czarnych owiec .. Pasowanie w karczmie.. Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują .Zadanie: plan wydarzen ksiazki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 wybuch wojny trojańskiej 2 narodziny syna telemacha 3 wypłynięcie z troi 4 Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Przygody Tomka Sawyera - Plan wydarzeń.. wg Felczakewa.. Oślepiony Polifem wyjąc z bólu próbował pochwycić Odyseusza i jego kompanów, lecz oni uciekali tak, że nie mógł ich złapać.. Zwycięski pojedynek Don Kichota z Karrasko.. Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego); Złupienie miasta Kikonów (Morze Śródziemne) Zjedzenie ziela lotosu przez kilku członków załogi Odysa - utrata pamięci (wybrzeże trackie, Wyspa Lotofagów) Uwięzienie w jaskini i ucieczka (wyspa Cyklopów)Spotkanie z lwem - plan wydarzeń Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim..

9.Plan wydarzeń.

Opuszczenie Troi; 2.. Przygody u Ajola, Lajstrygonów, Kirki.. Plan wydarzeń polowania z "Pana Tadeusza" Połącz w pary.Jednym z najsłynniejszych eposów greckich jest "Odyseja" Homera.. 2010-10-18 18:42:41Plan wydarzeń przygody tomka sawyera 2010-03-03 19:36:06; Plan wydarzeń przygody Tomka Sawyera 2011-05-14 13:52:27; Jaki jest plan wydarzeń z fragmętu mitu ,, Przygody Odyseusza "?. Akademia pana Kleksa - makieta Wykres z etykietami.. Porwanie.. Wydarzenia przedstawione w Iliadzie i Odysei rozegrały się w XII w. p.n.e.. Nie pozwolił otwierać worka przed powrotem do Itaki.Opisz przygodę Odyseusza z cyklopem .. 4.Msza i starania związane ze zwróceniem na siebie uwagi dziewczynki.. "Odyseja" plan wydarzeń; 81% Krótki opis Odyseusza; 85% Wizyta Odysa u Polifema - kartka z pamiętnika.Geneza i gatunek utworu.. Niemożliwość ucieczki.. Któregoś dnia na przykład wyrwał bratu z dzióbka jedzenie i przez .Plan wydarzeń.. 5.Spotkanie Huckleberry'ego Fina w drodze do szkoły.. maksymalnie 10 punktów 2011-05-10 16:45:24 jaka przygoda stasia i nel podobała ci się naj.. Sancho Pansa giermkiem.. Opisuje powrót Odyseusza do Itaki.. Przygoda Odyseusza z Polifemem.. 3.Spotkanie nieznajomej dziewczynki.. Ostrzeżenie psa Saby.. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. Kajtuś był młodym, zdrowym bociankiem najsilniejszym w gnieździe..

Opuszczenie Troi..Plan wydarzeń: 1.

Rozmowy z Karenio.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.Masz problem ze zrozumieniem utworu Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi?. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Streszczenie.. Plan wydarzeń "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Połącz w pary.. Po ucieczce z wyspy cyklopów, Odys wraz z towarzyszami, trafiają na wyspę, na której Eol, bóg wiatrów, ofiarował przybyszom w darze przeciwne wiatry.. Wtedy usiadł przy wyjściu i czekał.. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Postanowienie Gebhra o rzuceniu Kalego na pożarcie.. Ata Lajstrygonów - utrata jedenastu statków.. 2011-03-02 20:09:16Plan wydarzeń: 1-Przygoda z Kikonami i Cyklopami 2-Spotkanie z czarodziejką Kirke 3-Pobyt na wyspie Syren 4-Kilkuletni pobyt u nimfy Kalipso 5-Rady Ateny dla Telemacha 6-Podróż Telemacha 7-Wyjazd Odyseusza z wyspy Kalipso 8-Pobyt Odyseusza na wyspie Feaków 9-Powrót do Itaki 10-Spotkanie z synem Telemachem 12-Krwawa rozprawa z zalotnikami 13-Atena nawołuje do zgody między ludem Itaki a .Odyseusz wracając po dziesięciu latach z Troi wpadł jeszcze do miasta Kikonów Ismaros myśląc że łatwo je ograbi lecz mylił się stracił siedemdziesięciu..

Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4.

c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. 2011-04-19 16:11:13; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. "Odyseja" plan wydarzeń.. Wypłynięcie z Troi, 2.. Wiecznie był głodny i często wpadał w tarapaty, usiłując zdobyć jedzenie.. .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: spotkanie Odyseusza z cyklopem Polifemem-plan wydarzeń.. Dzieje Odyseusza - plan wydarzeń .. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5.,,Ucieczka Stasia i Nel przez pustynie" plan wydarzeń.. Przygoda w pieczarze Polifema - podstępne oślepienie cyklopa.. Pieśń X. Odyseusz wracając po dziesięciu latach z Troi wpadł jeszcze do miasta Kikonów - Ismaros myśląc, że łatwo je ograbi, lecz mylił się stracił siedemdziesięciu dwóch ludzi po sześciu z każdego statku, których miał dwanaście.. Bohaterowie znowu w drodze.. Plan wydarzeń Odwrót spod Troi, Pobyt w krainie Lotofagów, Spotkanie z cyklopem Polifemem, Wizyta u króla wiatrów Eola, Otrzymanie w prezencie od Eola pierdzący worek, Spotkanie ze strasznymi ludożercami, Lejstrugonami, Pobyt na wyspie czarodziejki Kirke .Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. 6.Lekcje i rozmowa z ukochaną.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Odyseja - plan wydarzeń, 1)Zgromadzenie bogów na Olimpie: a)Zeus wspomina Ajgistema; b)Atena prosi ojca o łaskę dla Odysa;Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Plan wydarzeń Przygody odyseusza z książki Jutro pujde w świat Hanny Dobrowolskiej klasa 5Liczba wyników dla zapytania 'przygody pana kleksa plan wydarzeń': 7682.. 1.Malowanie płotu.. Klątwa Polifema początkiem zemsty Boga Posejdona..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt