Proces pielęgnowania pacjenta z marskością wątroby opis przypadkuOpis przypadku dotyczy pacjentki w młodym .. Słowa kluczowe: Choroba Wilsona, proces pielęgnowania, ICNP®, marskość wątroby Abstract: Introduction.. Bez dokładnej obserwacji nie zdołamy zaplanować procesu pielęgnowania, ponieważ istnieją problemy, których pacjentka wstydzi się wypowiedzieć, a o jej stanie emocjonalnym dużo można wyczytać z komunikacji niewerbalnej.Proces pielęgnowania - ginekologia, Dokumentacja procesu pielęgnowania w ginekologii, proces z interny, badania fizykalne marskosc watroby , marskość troby, Niewyrównana marskość wątroby - dieta , Proces pielęgnowania.. Cel pracy i problemy .Stan chorych z HRS typu 1 jest zazwyczaj ciężki, stwierdza się u nich objawy zaawansowanej niewydolności wątroby, a średni czas przeżycia wynosi 2 tygodnie.. Przebieg leczenia 1.6.. Otyła 49-letnia kobieta, z rozpoznaną marskością wątroby na podłożu alkoholowym, została przyjęta do Kliniki z powodu postępującego od kilku dni osłabienia z towarzyszącym zażółceniem powłok skórnych oraz powiększaniem się obwodu brzucha.. Chorych z HRS typu 2 cechuje lepsze rokowanie, a spodziewany czas przeżycia to 6 miesięcy.. Rozpoznanie lekarskie: Uogólniona miażdżyca.. Chora, pomimo zaleceń, nie utrzymywała abstynencji alkoholowej.Plik proces pielęg marskość wątroby.odt na koncie użytkownika sabhan81 • folder -procesy pielęgnacyjne- • Data dodania: 4 sty 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Swój proces pielęgnowania oparłam na rozmowie z pacjentką i obserwacji jej w ciągu dnia..

Definicja marskości wątroby 1.2.

Duszność spowodowana zaleganiem wydzieliny w drogach oskrzelowych., Ból głowy., Możliwość wystąpienia powikłań ze strony układu oddechowego ( zapalenie płuc) , .. Proces pielęgnowania pacjenta neurologicznego z porażeniem połowiczym Należy podkreślić, że w badaniu szybko obniżano dawkę prednizolonu(11).. "Chemiczna fabryka" - mówi się o wątrobie, bo zachodzi w niej blisko 5 tys. różnych reakcji.. Jak uratować swoją wątrobę?. Rokowania w marskości wątroby są mało optymistyczne, bo pacjenci zwykle zgłaszają się z tym problemem zbyt późno.. Paliatywna, mikrobiolgia, choroby metaboliczne u dzieci, plan szkolenia oddziały wewnętrznegoCelem pracy było przedstawienie roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem z zapaleniem wątroby typu C.. Opis przypadku .. Proces pielęgnowania cukrzyca, niedosłuch, otyłość, ból kręgosłupa.Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem z boreliozą - studium przypadku; Rola i zadania pielęgniarki w opiece nad dzieckiem z ostrą biegunką infekcyjną..

Zadania pielęgniarskie w opiece nad pacjentem z marskością wątroby 1.7.

Gdy objawy już się pojawią, świadczą niestety o zaawansowaniu choroby.. Leczeniem z wyboru w przypadku HRS jest przeszczepienie wątroby.Opis przypadku chorobowego.. To tutaj szkodliwe produkty przemiany materii przekształcane są w nieszkodliwe związki, usuwane wraz z moczem i kałem.2 Opieka pielęgniarska nad pacjentem z dusznicą bolesną - studium Opis przypadku pacjenta w weiku 54 lat leczonego na nowotwór złośliwy odbytnicy.. Rola pielęgniarki w sprawowaniu opieki nad pacjentem z rakiem jelita grubego po zabiegu chirurgicznym; Zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem z marskością wątroby1 Pielęgniarstwo Neurologiczne i Neurochirurgiczne 2012, Tom 1, Numer 2, Strony Pielęgniarstwo Neurologiczne i Neurochirurgiczne THE JOURNAL OF NEUROLOGICAL AND NEUROSURGICAL NURSING eissn ISSN Opis przypadku/case Report Proces pielęgnowania pacjenta po udarze niedokrwiennym mózgu studium indywidualnego przypadku Nursing Care Plan of Patient after Ischemic Stroke Case Study Dorota .stosujących budezonid z azatiopryną, niż u pacjentów stosujących prednizolon z azatiopryną.. Na wczesnym etapie marskość jest jednak trudna do rozpoznania, bo przebiega zazwyczaj bezobjawowo..

Objawy marskości wątroby 1.4.

Stan zagrożenia życia w pediatrii - zaostrzenie astmy oskrzelowej -opis Reakcja anafilaktyczna jako stan zagrożenia życia - opis Istota pielęgnowania pacjenta po .Proces pielęgnowania osoby starszej na wybranym przykładzie.. Opis przypadku.. Prezentacja przypadku W pracy przedstawiono proces pielęgnowania z wykorzystaniem metody indywidualnego przypadku, która ukazuje indywidualne problemy pacjentki z zapaleniem wątroby typu C.. Informacje o rodzinie pacjenta gromadzi nie tylko pielêgniarka rodzinna, ale równie¿ ta, która pracuje1.1.. Rozdział II Część metodologiczna 2.1.. Dowiedz .Opis przypadku: W pracy przedstawiono 46-letniego pacjenta chorującego na niedrobnokomórkowego raka płuca w zaawansowanym stadium, z przerzutami w obu płucach, wątrobie, nadnerczach, kościach i móżdżku oraz chorobami współistniejącymi: schizofrenią paranoidalną i toczniem rumieniowatym układowym.Zadaniem pielęgniarki w opiece nad pacjentem z marskością wątroby jest poprawa jakości życia pacjentów, minimalizowa- .. Profilaktyka marskości wątroby.. Zbierając dane o pacjencie oraz formułując .Opis przypadku 65-letniego pacjenta operowanego z powodu pierwotnej torbieli przełyku.. Omówienie z pacjentem zalet przyjmowania insuliny drogą wstrzyknięć podskórnych: - możliwość regulacji .Proces pielęgnowania pacjenta geriatrycznego Kategoria » Geriatria Problemy pielęgnacyjne: 6..

Charakterystyka wątroby 1.3.

W Proces pielęgnowania momencie przyję-Studium indywidualnego przypadku i proces pielegnowania z interny pacjenta z ostrym zapaleniem trzustki.. Posts about Marskość wątroby written by procespielegnowania.. w trybie pilnym.Marskość wątroby, zwłóknienie wątroby (łac. cirrhosis hepatis) - postępujące włóknienie miąższu wątroby, niszczące jej strukturę.. Marskość wątroby charakteryzuje się zastępowaniem komórek włóknami tkanki łącznej, które zaburzają jej prawidłową budowę, doprowadzając do upośledzenia funkcji metabolicznych, utrudnienia odpływu żółci oraz są przyczyną .Marskość wątroby (zwłóknienie wątroby, łac. cirrhosis hepatis) to choroba nieodwracalna, ale można spowolnić jej postęp.. Na stronie spis treści, plan pracy.. Opis przypadku 46-letniego mężczyzny chorego na stwardnienie rozsiane.. Poprzez torakotomię tylno‑boczną, przez 7 międzyżebrze po stronie prawej, usunięto torbiel o średnicy 4 cm, wychodzącą z mięśniówki przełyku.. ponadto trzeba pamiętać, że budezonid w pierwszej ko-lejności metabolizowany jest w wątrobie, więc nie można go stosować u osób z marskością wątroby.. Dyskomfort pacjenta, Działania pielęgniarskie, Jak napisać proces pielegnowania, Opieka nad pacjentem, Proces pielęgnowania, Procesy chirurgia, procesy .wobec pacjentki z marskością wątroby .. Oferujemy prace magisterskie, licencjackie, dyplomowe i inżynierskie jako gotowe wzory i przykładowe prace naukowe.Marskość wątroby jest konsekwencją wielu przewlekłych, poważnych chorób wątroby.. Terminologia ICNP® jest narzędziem umożliwiającym przejrzyste skonstruowanie procesu pielęgnowania pacjentów z tym schorzeniem.Procesy pielęgnowania • PIELĘGNIARSTWO • pliki użytkownika August_z_cukierkami przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • prces połoznictwo.doc, Skolioza.rtf- na³ogi i przyzwyczajenia pacjenta, - sposób komunikowania siê z otoczeniem, - role pe³nione w ¿yciu oraz wp³yw obecnej sytuacji zdrowotnej i ¿yciowej pacjenta na zakres pe³nionych dotychczas ról.. Na podstawie lokalizacji zmiany i badania histopatologicznego rozpoznano torbiel przełyku.1.. Pacjentka mieszka z mężem, dotychczas była samodzielna.Pielęgnowanie pacjenta z cukrzycą - edukacja pacjenta oraz interwencje pielęgniarskie.. Przyjęty dnia 15.01.2013r.. Pacjentka Helena Cz. l.80 przyjęta do ZOL-u z oddziału Neurologii , gdzie przebywała trzy tygodnie.. Opis przypadku pacjenta z ostrym zapaleniem trzustki OPIS PRZYPADKU: Pacjent Krzysztof K., lat 60 przyjęty do oddziału wewnętrznego z powodu silnego bólu brzucha promieniującego do pleców.. Proces pielęgnowania .. Pacjent osłabiony,brak apetytu,wezwano lekarza rodzinnego z powodu,że pacjent jest po amputacji kończyny dolnej w wyniku działań wojennych.Porusza się na wózku inwalidzkim Mieszka z żoną w mieszkaniu dwupokojowym na trzecim piętrze.Zobacz pracę na temat Zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem z marskością wątroby ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt