Ocena postaci klary i podstolinyObie są w dobrej sytuacji pieniężnej Klara w porównaniu z Podstoliną jest bardziej rozsądna.Nieoczekiwana sytuacja, gdy Cześnik chciał siłą zaciągnąć Klarę do Wacława, aby zdobyc Podstolinę, uzyskała poparcie Klary.. Mam prośbę aby było to dość długie .. podstolina klara i rejent .. Potem jednak namawia ukochanego, by zyskał przychylność Podstoliny, a wtedy może uda im się pobrać.Charakterystyka postaci Klary i Podstoliny z Zemsty?. Charakterystyka Cześnika - ocena postaciKlara Raptusiewiczówna jest drugoplanową postacią książki Aleksandra Fredry pt.: "Zemsta".. CharakterystykaCześnik był mężczyzną w średnim wieku, mówił o sobie: "No, nie sekret, żem niemłody, alem także i niestary".. Wiemy, że jest zakochana w synu Rejenta, odwiecznym wrogu stryja.. Klara jest również wielkoduszna i hojna o czym świadczy zrekompensowanie Podstolinie jej strat.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach.. - pytanie zadane przez użytkownika portalu samosia.pl.. Spotyka się potajemnie z Wacławem - planują wspólną przyszłość.Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Opisz jednego z bohaterów książki pt:"Zemsta"(najlepiej Klary, Podstoliny, Papkina i Wacława) 2010-02-23 16:15:19 Cechy charakteru 2014-06-08 14:56:32 Dalsze losy Papkina , Podstoliny , Cześnika i Rejenta z Zemsty A.Fredro.Inaczej: Twoja ocena postaci..

potrzebne na jutro aha i jeszcze wygląd postaci .

* potrójna wdowa .Klara wydaje się bardziej energiczna i zaradna, chętniej przejmuje inicjatywę, bywa też złośliwa (np. wobec Papkina).. Stawia mu wiele warunków, a najbardziej wyszukany dla Papkina jest ten, kiedy Klara chce dowodu miłości w postaci krokodyla, bo tylko ten, który spełni jej kaprys może zostać jej mężem.Przekupuje go ponownie, by dotrzymał tajemnicy o jego miłości do Klary, a nawet próbuje Papkina zastraszyć.. Podstoli był to urzędnik dworski, którego zadaniem było usługiwanie królowi przy stole.. Boi się, że się ośmieszy, dlatego, starając się o rękę Podstoliny, wyręcza się Papkinem.. Mimo gorącego uczucia do Wacława, nie pozwala, by miłość przesłoniła jej zasady moralne.. * potrójna wdowa, zamierzaW końcu ujawnia kim jest, wyznaje, że kocha Klarę i obiecuje Papkinowi sakiewkę złota za zachowanie milczenia przed Cześnikiem.. Był kawalerem.. Udowodnił to konwersując z Klarą, Podstoliną czy chociażby spisując testament.. Kończę ten opis.Cześnik toczy spór o zamek z Rejentem i na przekór jemu żeni Wacława z Klarą, natomiast… Całe wypracowanie → Aleksander Fredro - Zemsta - StreszczenieGeneza Zemsty Fredry Treść Zemsty ma swe źródło w autentycznym konflikcie..

Cześnik: Myślę, że jest postacią sympatyczną.

Przewyższył w tym względzie oświeceniowych dramaturgów, których był kontynuatorem.. Cześnik nie jest wzorem, ale da się lubić.. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary , oraz ze spadków po mężach.. Może dobrze, że Klara nie zdawała sobie sprawy, że Podstolina cieszy się z odnalezienia miłego kochanka.. Podobnie, jak urząd cześnika, z czasem stał się on tylko tytularnym.. Niewiele więcej wiemy o niej.. Proszę pomóżcie to jest pilne i bardzo ważne.. Nie zapomniał o typowych dla komedii oświeceniowej bohaterach, przedstawiając ich jednak ze zdecydowanie większym kunsztem.Tytuł podstoliny pozostał jej po trzecim mężu, Czepiersińskim.. ; * Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-10-21 20:09:29Charakterystyka Klary Klara jest wychowanicą Cześnika Raptusiewicza.. * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Nieśmiały w stosunku do Podstoliny jest: Wacław ojciec Klary współwłaściciel zamku: Słowami przesadnie zdrobniałymi posługuje się .. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek..

Mówi bardzo mądrze jak na swój wiek.Charakterystyka postaci ZEMSTA.

Na przykład nie dowiadujemy się, co się stało z jej rodzicami i dlaczego wychowuje ją Cześnik.. Na jutro Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-11-02 19:13:31Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Nie ma rodziców, prawną opiekę sprawuje nad nią Cześnik, który jest bratem jej ojca.. Podoba mi się ta postać, ponieważ na tle innych jest najłagodniejsza i potrafi zdobyć ludzkie serca.Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Jak urozmaicić pracę • Ciekawą konstrukcją • Cytatami z utworu • Kontrowersyjnymi opiniami własnymi i cudzymi (warto przytoczyć opinię autorytetu) • Porównaniami do innych postaci literackich.. Mieszkał w zamku, który należał do Klary, bratanicy, którą się opiekował.Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. W dalszej części informacje uczniowskie ulegają weryfikacji, omówieniu, w wyniku czego na tablicy wspólnie z uczniami tworzymy .W charakterystyce postaci tuż przed wprowadzeniem postaci występuje przedstawienie bohaterów ocena postaci żaden inny element: Mówiąc, że spotyka się ogień i woda, mamy na myśli spotkanie: .. Zapamiętaj!Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek..

Znajdziesz tutaj niezbę…Celem lekcji jest zgromadzenie informacji i stworzenie charakterystyki postaci w „Zemście".

Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.dokonuje oceny postaci a w zależności od możliwości, jakie stwarza wskazana postać.Na jego miłosne zaloty odpowiada przewrotnie: jeżeli Papkin chce, by uwierzyła w jego miłość, musi jej to udowodnić czynami.. Cześnik miał wiele dolegliwości wieku średniego, np. podagrę, reumatyzm.. Cześnik w relacjach z kobietami okazuje się być nieśmiały.. Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. Podstawą lekcji jest samodzielne wyszukiwanie informacji przez uczniów do charakterystyki bohaterów wg wskazówek nauczyciela i nanoszenie ich na kartę pracy grupy.. Kiedy Klara dowiaduje się, że Wacław jest w domu Cześnika, wpada w panikę.. Jego gniew szybko mija, nie chowa urazy na długo, a ludzi traktuje szczerze i bez fałszywości.Najodpowiedniejszą kandydatką wydaje mu się Podstolina, trzykrotnie zamężna wdowa (wcześniej rozważa także Klarę).. Dziewczyna jest atrakcyjna, o jej rękę zabiegają: Wacław Milczek i Papkin.. Oczywiście naj .. Podstolina mieszka wraz z Klarą w domu Cześnika.. Postać Wacława przybliża nam znacznie jego rozmowa z Podstoliną, z której dowiadujemy się, że nie jest Wacław niewinnym młodzieńcem i ma za sobą bogate doświadczenia miłosne.Fredro przedstawił w dramacie szereg postaci z historycznie różnych pokoleń, wywodzących się z różnych klas społecznych, o często skomplikowanym charakterze.. Nie zbyt mało i nie zbyt dużo ale trochę.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna PodstolinyKlarę poznajemy jako nad wiek dojrzałą i rozsądną osobę.. Jest młodą, niepełnoletnią panną.. Klara ma poczucie humoru, jest inteligentna, o czym świadczy mistrzowsko prowadzony dialog z Papkinem, który oferuje jej swoje usługi i wyznaje miłość.Klara Raptusiewiczówna: bardzo zamożna, posiada duży majątek, na który składają się zamek oraz trzy folwarki panna dl.Klara charakteryzuje się dużą roztropnością i sprawiedliwością, zdolna jest do wielkich uczuć.. Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Klara wzbudza sympatię dzięki swemu temperamentowi i wdziękowi.. Papkin to osobnik zarozumiały, o wyraźnym poczuciu wyższości nad szlachcicem „hreczkosiejem".Klara bierze za dobrą monetę błogi uśmiech Podstoliny po jej rozmowie z Wacławem i sądzi, że to zapowiedź pomocy i korzystnej dla młodych mediacji Podstoliny między nimi a Cześnikiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt