Liczba mnoga ubrań po niemieckuZestaw zawiera nazwy ubrań i inne podstawowe słówka związane z ubieraniem się.. artykuł w sklepie, produkt.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. elementy ubioru z lekcji 1 .Rodzajniki niemiecki - co trzeba o nich wiedzieć?. Rozwijane z ♥ w Polsce .. Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku.. Rękawiczki, bluza czy spodnie po niemiecku to tylko przykłady, bowiem słówek z tej tematyki jest mnóstwo.. W języku niemieckim , tak jak w polskim, są 3 rodzaje (męski, żeński, nijaki).. .Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.. z rodzajnikami.. Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.Forum Brak wkładu własnego - Proszę Was o pomoc w przetłumaczeniu słówek [ubrania] Tylko w L.Mnogiej!. Sprawdź, czy dasz radę porozumieć się po niemiecku w tych codziennych sytuacjach.. 1 Wyrazy podstawowe; 2 Nakrycia głowy; 3 Bielizna; 4 Nazwy ubrań; 5 Dodatki; 6 Nazwy części ubrańLiczba mnoga rzeczowników w języku niemieckim Ćwiczenie pomagające nauczyć się zmieniania formy rzeczownika z liczby pojedynczej na liczbę mnogą w mianowniku..

Liczba mnoga: die Laptops.

Mehrzahl {f.} PL liczba całkowita {żeński} volume_up.. Definicja .. Na początku dobra wiadomość - wszystkie rzeczowniki w liczbie mnogiej mają jeden rodzajnik „die"!. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.Rzeczowniki w liczbie mnogiej przybierają różne końcówki, więc najlepiej jest uczyć się nowych słówek wraz z ich liczbą mnogą.. × Odkryj wszystkie pary w najmniejszej liczbie ruchów!. Żeby stworzyć jednak liczbę mnogą w języku niemieckim, trzeba dodać do rzeczownika jedną z tych końcówek:Tworzenie liczby mnogiej w języku niemieckim polega zazwyczaj na dodawaniu do rzeczownika w liczbie pojedynczej odpowiedniej końcówki: -e, -n, -en, -er lub -s. Istnieje jednak szereg wyjątków i nieregularności, których należy się nauczyć na pamięć.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa liczba mnoga w słowniku online PONS!. Zastosowane zostały ważne rzeczowniki i ich forma w liczbie mnogiej.Ubrania po niemiecku - ucz się niezwykle skutecznie dzięki elektronicznym fiszkom.. liczba mieszana liczba mieszkańców liczba mieszkańców wzrosła o połowę liczba mieszkańców wzrosła pięciokrotnie Liczba Millera liczba mnoga liczba mówców liczba naturalna liczba neutronowa.. 2010-03-02 18:27:14Zadanie: wypisz liczbe mnogą przyborów po niemiecku ..

liczba całkowita.

28 fiszek kingus.. artykuł w gazecie.. Czy znasz te 20 podstawowych słówek z języka niemieckiego?. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. der Artikel ***** rzeczownik (rodzaj męski) Liczba mnoga: die Artikel.. Jednak z interaktywnymi fiszkami nie będzie żadnego kłopotu z ich zapamiętaniem!. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. (Czyj jest to artykuł?). Matematyka .. Weber i rząd niemiecki - że niektóre wersje językowe motywu 11, w tym w szczególności wersja w języku niemieckim, nie są całkiem jednoznaczne, […] gdyż odnoszą się do „innych środków zaradczych" w liczbie mnogiej, o tyle znaczna liczba wersji językowych, takich jak […] w językach angielskim, francuskim, włoskim .liczba mnoga.. Rozpocznij quiz .. Liczba mnoga niemiecki - co trzeba o niej wiedzieć?. Rzeczowniki rodzaju męskiego w liczbie mnogiej mają najczęściej końcówkę -e lub -er oraz przegłos (Umlaut).Enigmatka • 2 lata temu • #liczby #nauka #niemiecki #przetrwanie #test .. Polish To jest to, nie ma więcej poza definicją włączając "producenci" -- liczba mnoga -- "teraz częściej wytwarzają etnicznie zróżnicowane lalki, jak .Wymień 20 ubrań po niemiecku z rodzajnikami i koniecznie w obu liczbach!. Literki po przecinkach z myślnikami to liczba mnoga( wystarczy te literki dodać do liczby pojedynczej) Liczba mnoga ma zawsze rodzajnik 'die'..

liczba masowa.

Będzie to dużo łatwiejsze, jeśli poznamy kilka zasad.. Może to właśnie dlatego coraz więcej osób rozpoczyna uczyć się niemieckiego zwracając na nie uwagę w pierwszej kolejności.. Używa się ich również przy podawaniu godziny i daty po niemiecku, a także podawaniu kolejności i numerowaniu.. Mam utworzyć z liczby pojedynczej na mogą: der Lehrer-die Verkäuferin-die Polizistin-I jak się pisze weterynarz w rodzaju żeńskim liczba pojedyncza i liczba mnoga i z liczby mnogiej na pojedynczą die Tontechniker-die Patienten die Tierarzte die Nachbarn die Freundinnen *mnogą"der Artikel" po polsku — Słownik niemiecko-polski | zobacz "der Artikel" po niemiecku .. Liczbę 1 uważano dawno, dawno temu za liczbę najdoskonalszą.W słowniku masz podane końcówki do tych rzeczownikow w liczbie mnogiej tak jak np. die Hose maja ~n czyli będzie die Hosen.. Utrwalimy sobie, przy okazji parę zasad.. Czasem rzeczowniki nie zmieniają formy albo mają przegłos.. 0 kroków .70 O ile prawdą jest - jak to podnoszą Gebr.. Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.. ganze Zahl {f.} Przykłady użycia.. weltour 2 L1 ubrania.. 2013-07-27 19:33:11 Kto poda rzeczowniki ( byle jakie ,oby jak najwięcej ) w liczbie mnogiej ?. rzeczownik.. Zależy ona głównie od rodzaju rzeczownika oraz jego końcówki w liczbie pojedynczej, choć i ona nie zawsze gwarantuje jednej stałej formy Plural .Temat: Ubrania "Nie mam się w co ubrać" - to chyba jedno z popularniejszych zdań wypowiadanych przez kobiety, ale pewnie nie tylko..

Przykłady użycia - "liczby" po niemiecku.

Standardowo rzeczowniki pogrupowane są kolorami ze względu na rodzajnik.W nawiasach kwadratowych zapisana została forma liczby mnogiej.. die Kleidung - ubranie, odzież [-en]Przykłady użycia - "liczba mnoga" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Ponadto każdy rzeczownik w liczbie mnogiej ma die.. .W języku polskim rzeczowniki odmieniają się poprzez dodanie do tematu odpowiedniej końcówki fleksyjnej, np.: lampa, lampy, lampie, lampę, lampą, lampie, lampo.Ważną informacją i jednocześnie różnicą pomiędzy językiem polskim a niemieckim jest fakt, że rzeczowniki niemieckie odmieniają się PRZEZ ODMIANĘ RODZAJNIKA.Tylko w poszczególnych przypadkach dodaje się do .Znajomość liczb po niemiecku przydaje się na co dzień, np. przy podawaniu wieku, ceny, ułamków, procentów lub liczby sztuk.. Znajdziesz tutaj wyselekcjonowane najważniejsze .Nazwy podstawowych elementów ubioru w języku niemieckim ().. Spis treści.. Wir lernen " Liczby po niemiecku "!Ubrania towarzyszą nam przez całe życie.. Każdy z nas nosi na co dzień jakieś ubrania.. Nazwy garderoby.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Tworzenie liczby mnogiej od pojedynczej może przysporzyć uczącym się języka niemieckiego (szczególnie początkującym) nieco trudności, gdyż liczba mnoga przyjmuje wiele form.. Ubrania damskie i męskie Po ukośniku forma liczby mnogiej.. Patrząc na jakiś rzeczownik w języku polskim od razu wiadomo, czy jest rodzaju żeńskiego, męskiego czy nijakiego (np. ta kawa - rodzaj żeński).Ubrania po niemiecku to kolejna z podstawowych grup słownictwa, której znajomość jest obowiązkowa dla zaczynających naukę niemieckiego.. (Laptop jest nowy, dobrze na niego uważaj.). "laptop" po niemiecku — Słownik polsko-niemiecki | zobacz "laptop" po polsku .. Przydatność 75% Symbolika liczb.. Zobaczmy zatem co znajdziemy w naszej niemieckiej szafie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt