Pisownią ó ćwiczenia do wydruku klasa 2", „Krajobrazy Polski" i wiele innych.1 Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla kl. II 1.. Chcemy, aby poza sprawdzaniem umiejętności ortograficznych, nasze dyktanda rozwijały dzieci na inne sposoby - stąd w naszej aplikacji można znaleźć dyktanda dla klasy 2 takie jak: „Nie każdy pies jest przyjazny!. W naszej aplikacji dzieci mogą spotkać dyktanda z wielu reguł - rz/ż, ch/h, ó/u, nie z innymi częściami mowy, mała/wielka litera.Wyrazy z ó wymiennym • Ćwiczenia umiejętności ortograficznych • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 6.JPG, 5.JPG Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Edukacja wczesnoszkolna - klasa II Ramowy program nauczania Lekcja 7 1.. Temat: Okrągłe kule i trójkąty - pisownia wyrazów z ó i u - mojelekcje1Utrwalamy wiadomości w klasie 2- karty pracy.. ;) Karolina: 2017-11-15 15:16:44 bardzo mi pomaga z nauką Jagoda: 2016-10-25 07:30:31 A czy możecie dodać karty pracy z ą, ć, ę, ń, ó, ś, ź, ż?Karta pracy nr 7.. Tomek ma nowe narty.. Rozwiń zdanie wyrazami z ramki i przepisz je do zeszytu.. Dzieci ulepiły bałwana.. Obejrzyj ilustracje i przeczytaj uważnie wszystkie wyrazy.. Proste przykłady, ćwiczenia krok po kroku, ćwiczenia dla dyslektyków i uczniów z trudnościami.Cele lekcji: -będziecie znać zasady pisowni ó oraz u, - nauczycie się stosować poznane i przypomniane zasady w praktyce..

Zakupić ćwiczenia ortograficzne.

W jego cieniu można było ukryć się przed upałem.- Ćwiczenie pamięci wzrokowej i spostrzegawczości wzrokowej - Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu Przebieg zajęć: 1.Ćwiczenie cichego czytania ze zrozumieniem oraz koncentracji uwagi.. Dodawanie i odejmowanie liczb do 20.. Nauczyć się zasad pisowni: ó - u, rz - ż, ch - h. 2.. Ich zadaniem jest utrwalenie poznawanych zasad ortograficznych.. Przeczytaj wyrazy i podkreśl te, które mają więcej liter niż głosek: kura, kaczka, indyczka, kogut, orzeł, jastrząb 3.Język angielski ćwiczenia do wydruku dla dzieci, uczniów szkoły podstawowej.. U piszemy w zakończeniach rzeczowników: .. Z liter w ramce napisz imię dziewczynki i chłopca: k u e J r a t g k A a 2.. Obudowa dydaktyczna dla klasy trzeciej.. Mając na uwadze powyższą zasadę, opracowałam zestaw kart z ortografii.. un unek uchna uszka uszek uch us usia zwiastun, podaruek, córuchna, staruszka, łańcuszek, maluch, raptus, mamusia.Ćwiczenia reedukacyjne dla klas I-II • Dla nauczycieli • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 75 instrukcja 8.JPG, 74 instrukcja 7.JPG Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W sewisie Printoteka znajdziecie ćwiczenia, gry planszowe, gry karciane, kolorowanki, karty pracy, wspierające naukę..

Edukacja polonistyczna klasa 2.

„ó" i „u", ale również pisownia „nie", pisownia wyrazów wielką literą czy reguły stawiania znaków interpunkcyjnych.. Zawierają one opracowywane wyrazy w klasie II.. Podkreśl samogłoski w wyrazie: zgadywanki 3.Zasady dotyczące pisowni ó i u.. Ćwiczenia znajomości zasad ortograficznych dla dzieci.. Jola zawiesiła 4 czerwone bombki, a Ala 3 złote łańcuchy.Administrator pomaga w pisaniu komentarzy, poprawiając błędy ortograficzne.. Po zakończeniu nauki możesz sprawdzić swoje umiejętności wybierając ćwiczenia zamieszczne na naszej stronie: dyktanda, testy ortograficzne.1.. - Pisownia wyrazów z ó, u - Pisownia wyrazów z ó - Pisownia wyrazów z "ó" - Pisownia wyrazów z "ó"wymiennym - Pisownia z ó i u.Pisownia ó - Pisownia Ó - Pisownia ó - PISOWNIA Ó I U - pisownia ó - Pisownia z ó i u.. Uczniowie czytają tekst z jednoczesnym zwróceniem uwagi na wyrazy z "ó", podkreślają te wyrazy w tekście.. Mapa witryny.2.. Adam zawiesił na choince 10 srebrnych bombek.. Pisownia z ó i u - ruletka Ruletka.. Podkreśl kolorową kredką ,,ó".. Uzupełnij dyktando, wpisując „rz" lub „ż".. Dodawanie i odejmowanie liczb do 20.. Materiały testowane i lubiane przez nauczycieli, pedagogów, logopedów przygotowane specjalnie dla dzieci.pisownia małą literą; pisownia wielką literą; zasady pisowni rz i ż; zasady pisowni ó i u; zasady pisowni ch i h; pisownia łączna partykuły nie; Życzymy powodzenia w przyswajaniu wiedzy..

Czytaj: Czytanie ze zrozumieniem - klasa 2.

Fascynująca nauka przez zabawę.. Proponowane ćwiczenia zawarte w prezentowanych kartach pracy obejmują pisownie wyrazów z trudnościami ortograficznymi na podstawie wprowadzonych zasad ortograficznych, ćwiczenia dotyczące czytania ze zrozumieniem, ćwiczenia z zakresu gramatyki, jak i również ćwiczenia doskonalące .Dyktanda dla klasy piatej.. Pisownia wyrazów z ó wymienne Znajdź słowo.. Powtórzenie poznanych części mowy.. Pobierz przykładowe dyktanda dla klasy 4 w PDF „ó-u" Róża miała malutki ogródek koło swojego domu.. piosenki, wesołe, na zbiórce, Harcerze, śpiewają 3.Przepisz podane rzeczowniki dopisując do nich rodzinę wyrazów.. Milne uzupełnij luki, wpisując RZ lub SZ; Ćwiczenie nr 4 do artykułu "Ciekawe .Postanowiłam dołożyć coś od siebie i opracować dla Was zasady pisowni z „ó".. Teksty i ćwiczeniaW naszej aplikacji do ćwiczenia ortografii często stawiamy na rolę edukacyjną dyktand.. Wśród różnych warzyw i owoców rósł krzew o różowych kwiatkach, nie kujący.. (z interpunkcji) Nie najlepszy poranek (z nie) Warszawianin w Krakowie (wielka i mała litera) Niezwykły konkurs (wszystkie zasady) Sekretne .Ćwiczenia ortograficzne - pisownia wyrazów z „ó" i „u" Ćw..

... Pobierz zestaw ćwiczeń interaktywnych i do wydruku; Dowiedz się więcej.

Edukacja wczesnoszkolna.. Przykłady zas.wka ( wpisuję „u" gdyż to wyjątek), mi.d (wpisuję „ó" ponieważ wymienia się na „o") itd.Aplikacja dyktanda.online jest nowoczesną, stworzoną przez wielu specjalistów aplikacją do ćwiczenia rozwiązywania dyktand.. Ćwiczenia ortograficzne „ó".. król- góra- róża- 4.Podane wyrazy przepisz do tabelki według rubryk.. Ćwiczenie nr 3 do lektury "Król Maciuś Pierwszy"Pisownia z ó i u. Odważni harcerze (z rz i ż) Zgubiony ołówek ( z ó i u) Zgrana klasa (z ą, ę, om, em, en, em) Choinka dla druha (z ch i h) Jak wyglądają pokoje piątoklasistów?. .W związku z tym, ze w młodszych klasach zasady ortograficzne wprowadza się pomału, a nie wszystkie na raz, zatem uzasadnionym jest również dzielić teksty dyktand, utrwalając pojedynczą trudność, typu tylko „ó", a nie jednocześnie w jednym tekście „u" i „ó".. Następnie złóż kartkę wzdłuż linii przerywanej tak, aby strona z rysunkami i pustymi miejscami do wpisania była na zewnątrz.Ćwiczenie czyni mistrza.. Poniżej zamieszczam przykładowe karty pracy.Wierszyk ortograficzny do wydruku - "Warzywa na parze" + ćwiczenia; Karta pracy 59/9 (poz. 2) - Wyrazy z RZ wymiennym; Karta pracy 67/3 (poz. 2) - Zawody i ortografia końcówka -ARZ w nazwach zawodów; Ćwiczenie do lektury "Chatka Puchatka" - Informacje o A.A.. Ćwiczenie 7.. Karty pracy.. Plansze edukacyjne - Pisownia wyrazów z Ó (wersja kol) // Krzyżówki ortograficzne - Wyrazy z Ó (pod każdą krzyżówką online znajdziesz link do arkusza z krzyżówką do wydruku) Ćwiczenie do lektury "Szewczyk Dratewka" - Ó wymienne.. ,,ó" wymienne ,,ó" niewymienneĆwiczenie ortograficzne 2.. Dodatkowo stworzyłam dla dzieciaków mały słowniczek, w którym będą mogły notować swoje .1 Opracowały: Teresa Grodzka, Alicja Stępień Szkoła Podstawowa nr 3 im.. Basia i Ola dostały nowe sanki.. 1 Wstaw właściwą literę, uzasadnij swój wybór.. T. Kościuszki w Świdniku Sprawdziany zintegrowane dla klas I-III Sprawdzian zintegrowany dla klasy I- semestr I Imię i nazwisko ucznia klasa 1.. Wykonywać ćwiczenia w domu, co najmniej dwa razy w tygodniu, za każdym razem przypominać sobie zasady pisowni, zapisywać daty ćwiczeń • wykonywać ćwiczenia typowo ortograficzneGry ortograficzne dla dzieci.. ZobaczPrzykładowe dyktando dla ucznia 4 klasy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt